Güngör: Esnafını yaşat ki, Sende yaşa

İlimiz iş adamlarından Seç Marketler sahibi Osman Güngör ülkemizi tehdidi altına alan Covid-19 virüsü nedeniyle zor günler geçiren yerel esnafa sahip çıkılmasını istedi.

İlimiz iş adamlarından Seç Marketler sahibi Osman Güngör ülkemizi tehdidi altına alan Covid-19 virüsü nedeniyle zor günler geçiren yerel esnafa sahip çıkılmasını istedi. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Memleketimizin sıkıntılı günlerinde yerel esnafını yaşat ki, sende yaşa” paylaşımıyla Kütahyalılardan mahallesinde ki bakkalından alışverişlerini yapmasını istedi.

ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Güngör kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kütahya halkına çağrıda bulunarak, “Alışverişlerini yerel esnaftan yap, esnafına sahip çık’ dedi. Türkiye’de esnaflık geleneği ve kültürünün dünyanın başka bir ülkesinde olmadığına vurgu yapan Seç Marketler sahibi Osman Güngör vatandaşlara, “Kimi zaman evinin anahtarını, kimi zaman çocuğunu teslim ettiğin mahalle bakkalına ve esnafına sahip çık. ‘Üzerimde yok sonra veririm’ dediğin, iyi günde kötü günde hep selam verdiğin, gördüğünü değil lazım olanı aldığın esnafımıza sahip çıkalım. Böylece kendi geleceğimize de sahip çıkmış oluruz” şeklinde ifadelerle çağrıda bulundu.

KÜTAHYA HEPİMİZİN

Esnaflara sahip çıkmaları gerektiğini belirten Güngör, “Koronavirüs salgını sebebi ile zor günler yaşayan esnafımızı bir nebze olsun rahatlatmak için alışverişlerimizi yerel esnafımızdan yapalım” ifadelerini kullandı. “Kütahya hepimizin” diyen Güngör, zor günleri birlik ve beraberlik içerisinde geride bırakacaklarının altını çizdi.

PAYLAŞ