Gündem Vazo kule

Gündem Vazo kule,

Kütahya Belediye Meclisi 2. Dönem 5. Olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Başkanlığında gerçekleşti. Başkan Işık’ın seçim öncesi en prestijli projelerinden biri olan Vazo Kule’nin yer tespiti belirlenmiş oldu.

Kütahya Belediye Meclisi, 2. Dönem 5. Olağan Meclis toplantısı, tarihinde Belediye Hizmet Binası Meclis Salonunda, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Başkanlığında gerçekleştirildi.

Belediye Meclisi, 2. Dönem 5. Olağan Meclis toplantısının açılışında konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, toplantının hayırlara vesile olmasını temenni etti.

“ŞİMŞEK 3. LİG’DE”

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Meclis Toplantısında Belediye Kütahyaspor’un 3. Lige yükselmesi sonrasında değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Işık; “Belediye Kütahyaspor BAL’dan 3’ncü Lig’e TFF kararı ile terfi ettirildi. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 3 Milyon 81 Bin TL gelir tahukuk ederken 3 Milyon 303 Bin 295 TL de gideri söz konusu. Gelir kaleminde iki büyük kısmı 1 Milyon 600 Bin TL’yi Kütahya Belediyemiz, 1 Milyon TL Simpaş A.Ş’nin sponsor desteği, 331 Bin 500 TL bağış almış ve 42 Bin TL kira geliri ile 30 Bin TL TFF, 60 Bin TL Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü 16 Bin TL de transfer geliri bulunmaktadır. Gider kalemine bakıldığında 2 Milyon 427 Bin TL amaca yönelik giderler başlığı altında maaşlar, primler, lisans giderleri ve kamp giderlerinden oluşmuş. 876 Bin 197 TL’si de TFF ödemeleri, gıda, malzeme desteği, yakıt, eczane, hastane gibi giderler yer almaktadır. 300 Bin TL borcu bulunmaktadır. 231  Bin 600 TL Kütahya Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’ne ödenecek, 85 Bin TL civarında da sporcu alacakları bulunmaktadır. İnşallah yeni dönemde benzer başarıyı yaşamak nasip olur” diye konuştu.

VAZO KULE İÇİN YER BELİRLENDİ

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın seçim öncesindeki en prestijli projeleri arasında yer alan Vazo Kule Seyir Terası projesinde yer belirlendi.

70 Metre yüksekliğinde yer alacak olan Vazo Kule Seyir Terası, Sera AVM karşısında akaryakıt istasyonu ile Çiniciler Çarşısı arasında bulunan Vazo Kule Seyir Terası Projesi 70 metre olarak düzenlenmesi komisyonda görüşülüp karara bağlandı.

Konuya ilgili olarak konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “Kütahya Belediyesi istihdama katkı sağlamak isteyen herkesin önünü açıp işlerini kolaylaştırır. Bu şehrin çevre yollarına bakan bölümlerinde yol ticaretini artırmak zorundayız. Hala Antalya İstanbul, Ankara İzmir hattında yolculuk yapan kişilerin Kütahya’da mola vermeden geçişlerini seyredeceksek Vazo Kule’ye ihtiyacımız yok ama Vazo Kule bu şehrin bir simgesi olacak. Çok önemli bir yatırımdır. Burada yaklaşık 20 yıldır atıl halde olan Çiniciler Çarşısı da değerlenip, ekonomik olarak kişi başına düşen gelirin artırılması için de çok önemlidir” dedi.

Olağan Meclis toplantısında; Belediye Meclisi’nin 26.06.2020 tarih ve 200 sayılı kararı ile Araştırma Geliştirme ve Tanıtım Komisyonuna havale edilen Zafertepe Mahallesi pazaryeri yanında bulunan “Şehit Engin Balcı” parkı ismiyle, Zafetepe Mahallesi Şeyh Edebali Caddesi üzerinde bulunan “Şehit Parkı” isimlerinin karşılıklı olarak birbiriyle değiştirilmesi konusu, Belediye sınırları içerisinde bulunan Maruf Mahallesi Döner Gazino etrafı ve Yellice Dağı sınırları içinde bulunan isimsiz sokaklara isim verilmesi konusu, İlimizde yol kenarlarına park eden araçlar için Araç İşgali Harçlarının 2464 Sayılı Belediye Gelirleri Kanunu’nun 56. maddesince belirlenen tarife limitleri dahilinde alınması konuları görüşüldü.

PAYLAŞ