Güler: Tavşanlı için çalışıyoruz

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, koronavirüse karşı alınan tüm tedbirlerin yanında Belediye olarak gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

YENİDEN BAŞLIYOR
Belediye Başkanı Mustafa Güler, ilk olarak Tavşanlı’da şehrin ticari hayatına ivme kazandıracak olan ve 2017 yılında yapımına start verilen Bedesten’de inşaat çalışmalarının yeniden başlayacağını kaydetti.
Başkan Güler, “Halkımızın umutla beklediği, merak ettiği ve bitmeyecek diye endişe duyduğu Bedesten için yeniden ihale yaptık. Katılan firmalardan en uygun teklifi veren firmaya da gerekli yazıyı yazdık. Önümüzdeki 10 günlük süreçte Bedesten inşaatı ile ilgili yüklenici firma ile gerekli sözleşme sağlanacak. Burayı en kısa süre içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Burayı bitirmek için gücümüzün olduğunu daha önce ifade etmiştim, aynen bu kararlılığımız devam ediyor” dedi.

YOĞUN BİR ÇALIŞMA DÖNEMİNE GİRDİK
Göbel Termal Tesisleri’nde yoğun bir çalışma dönemine girdiklerini anlatan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Koronavirüs dolayısıyla tesislerimizi kapatmıştık. Bu dönemi fırsat bildik ve tüm binalarda bakım ve tamir işleri başlattık. Binalardaki alt yapı eksikliklerinin tamamlanması, tek bir noktadan doğalgaz ve sıcak su verilmesi, elektrik ve telefon hatlarının yeraltına alınması konuları dahil olmak üzere gerekli tüm çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

İHALE KARARI ALIYORUZ.
Diğer taraftan Göbel Termal Tesisleri’ne yapılacak olan otel ile ilgili bilgiler de veren Başkan Güler, “Vatandaşlarımıza taahhüdümüz olan Göbel Termal Tesisleri’ne otel yapılması konusu ile ilgili de bu hafta itibariyle ihale kararını alıyoruz. Göbel’de tüm gelir gruplarına yönelik olarak alternatifli bütçe imkanını da yapacağımız bu otel ile birlikte sağlamış olacağız. Bu otel inşaatımızın en kısa süre içerisinde bitirileceği kanaatindeyim” diye konuştu.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Tavşanlı’ya Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılacak olan 981 adet konut için yüklenici firmanın hafriyat çalışmalarına başladığını duyuran Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Yine halkımızın umutla beklediği konulardan bir tanesi de TOKİ konutları… Vatandaşlarımız yaklaşık 1,5 senedir bekliyordu. Geçen hafta itibariyle Ömerbey Mahallesi sınırları içerisinde 981 konutun yapılacağı alan ile ilgili İntek Firması hafriyat işlerine başladı. Yaklaşık 600 günlük dönem içerisinde de oradaki çalışmalar tamamlanacak ve vatandaşlarımız evlerine kavuşacak” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ