Güler: Gönül köprüsü sürecek

Tavşanlı Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Güler başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis Salonu’ndaki toplantıda ek gündemlerle birlikte toplam 10 madde görüşüldü.
Belediye Başkanı Mustafa Güler toplantıya; Suriye’nin İdlib kentinde rejim unsurlarının saldırısı sonucu şehit düşen 36 kahraman askerimize rahmet dileyerek başladı. Bu kapsamda Tavşanlı Kardeşlik ve Yardım Platformu tarafından Arifağa Camii’nde düzenlenen mevlid-i şerif programına değinen Başkan Güler, “Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu açısından bu tür program ve organizasyonlara yoğun katılım sağlanması gerekmektedir” dedi.
Tavşanlı’nın Bosna Hersek’teki kardeş şehri olan Doğu Doboj’a yönelik yardım faaliyetlerinin devam ettiğini ifade eden Başkan Güler, “Bosna Hersek’te, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 7 yıldır aynı ülkemizde olduğu gibi Türkçe kutlanıyor. Toplam 6500 öğrenci bu vesileyle bir araya geliyor ve Türkçe programlar düzenliyor. Bu yönde bizim de Tavşanlı Belediyesi olarak yapacağımız bazı destekler var. Oluşturduğumuz bu gönül köprüsünü her geçen yıl daha da güçlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.
Başkan Mustafa Güler; Belediye Birim Müdürlüklülerinin talepleri ile daha evvel komisyonlara havale edilen konular görüşüldükten sonra alınan kararların ilçeye hayırlı olmasını dileyerek oturumu kapattı.

PAYLAŞ