GRAND ART OF FİRE LANSMANI İZMİR URLA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Kadim Ateş Sanatı Sergisi Urla da açıldı

Unesco Yaratıcı Şehirler Ağındı yer alan Kütahya’nın en nadide eserleri İzmir de görücüye çıktı. İzmir Urla da en seçkin sanat galerilerinden birisi olan Kırmızı Atölye de yapılan serginin kapıları açıldı. 18 Ekime kadar açık olacak olan Sergi de 100 ün üzerinde sanat eseri sergileniyor.

Grand Art Of Fire işletmecisi Erilbaylı şirket olarak hem e ticarette hem de güçlü festivaller, fuarlar ve bu tip sergilerde olacaklarını söyleyerek “Bundan sonra yurtiçi ve yurdışı  etkinliklerimiz devam edecek. Çini eğitimlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.

Urla Kırmızı Atölye de gerçekleşen bir aylık süre boyunda aynı zamanda Çini İşlemeciliği workshop eğitimleri de verilecek. Yapılacak eğitimler ile hem çini tanıtılacak hem de çini işlemeciliği öğretilecek. Türk İslam Sanatının en seçtik örneklerinden birisi olan Çininin değerli örnekleri İzmirli Sanatseverler ve koleksiyonerlerin beğenisine  sunuldu.

Sergide UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi Hamza Üstünkaya ile birlikte  Ahmet Coşar, Ahmet Özmutaf, Ali Kaymak, Celal Uslu,  Cengizhan Doğance, Erdal Çakır, Fatih Kahraman, Hakan Kulkoç, Hasan Kayış, Mehmet Daşmaz, Mustafa Dumanlar, Mustafa Gönül, Ramazan Yaman, Saim Kolhan, Salih Ünlü, Şamil Sürgü, Şemsettin Delen, Yılmaz Kayabaşı gibi Kültür Bakanlığı Çini Sanatçılarının eserleri yer alıyor.

Geleneksel El Sanatlarının başında gelen Çiniyi e ticaret pazarına  taşımaya hazırlanan Grand Art Of Fire yapılan sergi ile şirket lansmanını yapmış oldu.  Pandemi sebebiyle açılış ve kokteylin yapılmadığı etkinlikte alınan tedbirler ile bir ay süresince Urla Kırmızı Atölye de sergilenecek olan eserler Sanatseverleri bekliyor.  

PAYLAŞ