GÖK: DERDİMİZİ ANLATMAKTAN USANDIK!

Çimse-İş Kütahya Şube Başkanı İsmail Gök, Türk-İş’e bağlı sendika temsilcileri ile yaptığı ortak basın toplantısında “Bu düzenlemeyi TBMM’ye getirenlere, getirilmesine sebep olanlara buradan tekrar sesleniyoruz!” ifadelerini kullandı.

Çimse-İş Kütahya Şube Başkanı İsmail Gök, Türk-İş’e bağlı sendika temsilcileri ile yaptığı ortak basın toplantısında “Adına “istihdam paketi” dedikleri esnekleştirme, kararsızlaştırma, güvensizleştirme yani kısacası köleleştirme paketine karşı sesimizi bugün daha güçlü bir şekilde yükseltiyoruz” ifadelerini kullandı.

KÖLELEŞTİRME PAKETİ

Çimse-İş Kütahya Şube Başkanı İsmail Gök “On gün önce açıklamamızı sonlandırırken ne demiştik! Bu düzenlemeye karşı yanıtımız mücadele olacak demiştik! Dediğimiz gibi mücadelemizi büyütüyoruz. Adına “istihdam paketi” dedikleri esnekleştirme, kararsızlaştırma, güvensizleştirme yani kısacası köleleştirme paketine karşı sesimizi bugün daha güçlü bir şekilde yükseltiyoruz. Çünkü bu köleleştirme paketine karşı sürdürdüğümüz mücadelede, artık yalnız olmadığımızı biliyoruz.

GELİN BU YANLIŞTAN VAZGEÇİN!

İki gün önce HAK-İŞ ve DİSK’le ortak açıklama yaptık. “Esnek Çalışmaya Hayır” dedik.

Yaptığımız ortak açıklamayla, Türkiye işçi sınıfının temel hakları söz konusu olduğunda, nasıl bir arada ve dayanışma içinde bir araya geldiğini gösterdik.  Bu düzenlemeyi TBMM’ye getirenlere, getirilmesine sebep olanlara buradan tekrar sesleniyoruz!

Gelin bu yanlıştan vazgeçin! Vazgeçin ki arkanızda kötü bir miras bırakmayın! Vazgeçin ki emekçiler adlarınızı duyduğunda, yüzlerinizi gördüğünde size saygı göstersin! Vazgeçin ki, zaten emekçilerin sahip olduğu onlarca derdine bir dert daha eklemeyin! Salgınla, geçim sıkıntısıyla, işsizlikle, doğal afetlerle başa çıkmaya çalışan emekçileri daha fazla germeyin!

GÜNLÜK 39 TL İLE YAŞAYABİLDİĞİNİ HAYAL EDİN!

Sizin derdiniz gerçekten salgın koşullarında istihdamı artırmak mı? O zaman gelin, enerjinizi kayıt dışı çalışmayı ortadan kaldırmak için harcayın! Gerçekten salgın döneminde emekçileri mi düşünüyorsunuz? O zaman onların istekleri dışında ücretsiz izine çıkarılmalarını engelleyin! Ücretsiz izine çıkarılan bir emekçinin ailesiyle beraber günlük 39 TL ile yaşayabildiğini hayal edin! Hayal edin ki, yaptığınız yanlışların farkına varın!

AMA BUGÜN, AMA YARIN, BUNUN HESABINI SORARIZ


Çimse-İş Kütahya Şube Başkanı İsmail Gök “Bizler derdimizi anlatmaktan usandık, onlar bizlere yeni dertler üretmekten usanmadılar! Ama bizlerin mücadeleden vazgeçeceğini mi sanıyorlar?  Eğer öyle sanıyorlarsa bizi henüz tanımıyorlar! Bizler mücadeleden vazgeçmeyiz… Ama bugün, ama yarın, bunun hesabını sorarız.  Bu akşam ülke genelinde, mesai çıkışında alkışlarla bu paketi protesto ederek ilk mesajımızı veriyoruz! Mesajımızın alınacağını ümit ediyoruz! Bu köleleştirme paketi geri çekilmezse neler yapabileceğimizi herkese gösteririz! Bu mücadele çocuklarımıza mutlu bir gelecek, insanca yaşayacağı iş şartlarını sağlamak içindir” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ