Göbel’de tadilat ve yenileme çalışması başlatıldı

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında tatilcilere kapatılan Göbel Termal Tesisleri’nde kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler “Bu durumu bir fırsata çevirerek tüm ekiplerimizle kapsamlı bir tadilat ve yeni hizmet alanları kurmak için çalışıyoruz. Göbel’de hizmet kalitemizi arttırmış olacağız” dedi.

Tavşanlı Belediyesi koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında ziyaretçilerine kapattığı Göbel Termal Tesisleri’nde kapsamlı bir tamir, tadilat ve yenileme çalışması başlattı. Vatandaşlarımızın özellikle kahvaltı ile tost, döner, hamburger gibi atıştırmalık ürünler için talep gösterdiği Sosyal Tesis alanı genişletiliyor. Mutfak kısmında açılacak genişletme işlemleri için inşaat süreci başladı. Çalışmalar tamamlandığında halkımız daha geniş ve ferah bir tesisten hizmet alacak.
Bir diğer önemli çalışma ise ihale sürecinde olan Butik Otel’in yapılacağı arazinin hemen yanındaki doğalgaz sistem odası ve güvenlik noktasının inşaatı. Bu çalışmaya paralel olarak mevcut 2+1 apart dairelerin tüm enerji ve ısıtma sistemlerinin hattıda yenileniyor.
Ayrıca tesislerin etrafındaki yeşil alanlarda da temizlik yapılıyor. Konuya ilişkin kısa bir değerlendirmede bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, hamam ve havuzların yer aldığı tesislerde bakım onarım, badana boya gibi işlerin devam ettiğini söyledi.
Başkan Mustafa Güler ” Koronavirüsle mücadele kapsamında halk sağlığı için kapattığımız Göbel Termal Tesislerimiz’deki eksiklikler için bu karar bizim için bir fırsat oldu. Misafirlerimiz olmadığı için rahatlıkla ekiplerimiz hızlı bir şekilde tesislerimizi elden geçiriyor. Bakım ve onarım işlerimizin yanı sıra sosyal tesisimizin hizmet alanını genişletiyoruz. 1+1 dairelerin olduğu tesisi yıkmıştık. Buraya butik otel yapımı için Nisan ayı içerisinde ihaleye çıkıyoruz. Arazinin hemen yanına enerji tedariği için kurulacak doğalgaz sistemi için bina yapmaktayız. Bu çalışmaya ek olarak tüm apartların doğalgaz ve su sisteminide elden geçiriyoruz. Apart dairelerimizdeki eksiklikleri ilgili birimlerde görev alan arkadaşlarımız titizlikle gidermektedir. Temizlik ekiplerimizde hem dairelerde hemde yeşil alanlarda çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah kısa zamanda atlatacağımıza inandığım salgın hastalık sonrası Göbel Termal Tesislerimiz tüm güzelliğiyle geçmişte olduğu gibi misafirlerimize huzurlu bir tatil imkanı sunacaktır” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ