Gıda işletmelerine ‘Korona’ Denetlemesi

Bakanlığımız Covid-19 Yeni Korona virüs yayılmaması ve vatandaşlarımızın güvenilir gıda temini açısından işletmelerde alınması gereken tedbirlerin; uyulması gereken kuralların tebliğ ve denetimleri yapılmıştır yapılmaya devam edilecektir.

      Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatlarıyla, Türkiye genelinde alınan ‘Korona virüs’ tedbirleri çerçevesinde market, şarküteri ve unlu mamullerdeki hijyen tedbirleri konusunda, işletmeler denetlenmeye başlandı.

      Bu kapsamda İl Müdürlüğümüz Gıda Yem Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından marketlerde alınan ‘Korona virüs’ tedbirleri denetlendi.Gıdanın hazırlanması, sunumu ve servis edilmesi sırasında virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla yıl boyu süren denetimleri, bu dönemde daha da yoğunlaştırılarak, işletmeler hem bilgilendirildi hem de denetlendi.

      “Gıda İşletmelerinde Kovid 19-Koronavirüs İçin Alınacak 10 Tedbir”in yer aldığı broşürler dağıtılarak, işletmelerin bu broşürleri asmalarını ve broşürde yer alan ikazlara uymaları istendi.

PAYLAŞ