GEDİZ’DE TEDBİRLER ARTTI

İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs COVID-19 denetimleri genelgesi kapsamında İlçemiz işyerlerinde denetleme yapıldı.

Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, İlçe Jandarma Komutan Jan. Teğmen Yaşar Türker, İlçe Emniyet Müdürü Halil Konca, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Ergöçmen ve Daire Amirlerinin de katılımıyla yapılan kapsamlı denetimde; market, kıraathane, berber, lokanta, taksici ve fırın gibi iş yeri ve yaşam alanları denetlendi.

Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Kaymakam Hakan Alkan ve Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, korona virüs salgını kapsamında alınması gereken kurallar konusunda bilinçlendirmeye yönelik güncel bilgilendirmelerde bulundu. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının insan ve toplum sağlığı için önemine dikkat çekilerek, vatandaşlarla tokalaşmama konusunda da uyarıda bulunuldu.

Konu hakkında açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak; “Bütün ekiplerimiz sahada görev aldı. Birçok iş yerinde denetlemelerde bulunduk. Özellikle cezalandırmak amacı ile değil yol göstermek amacı ile denetleme yapıldı. Burada yaşayan hemşerilerimizden kurallara uymalarını rica ediyoruz. Çok büyük emekler verildi. Maske, mesafe ve temizlik olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor. Kurallara uyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu hastalıktan hep birlikte kurallara uyarak kurtulacağız” açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ