GEDİZ’DE SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINA UYULDU

Gediz’de sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci haftasında kurallara uyulmaya devam ediyor.

Yeni tip korona virüsle mücadele önlemleri kapsamında İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda 11.12.2020 cuma günü saat 21.00’dan 14.12.2020 pazartesi günü saat 05.00’e kadar devam edecek sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde Gediz sakin bir gün yaşadı.

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci haftasında Gediz’de vatandaşların tamamının uyduğu görüldü. Şehrin en işlek cadde ve meydanları sessizliğe büründü.

“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak açıklamasında;” İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge doğrultusunda hafta içi akşam saat 21:00 ile sabah 05:00,hafta sonları Cuma akşamı başlayıp Pazartesi sabah 05:00 saatleri arasında korona virüs (Covid19) salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımızın genel olarak uyduğu görüldü. Vatandaşlarımızın sokağa çıkma kısıtlamasında kurallara uyarak, duyarlılık göstermeleri bizleri fazlasıyla memnun etti. Hükümetimiz tarafından alınan kurallar ve kısıtlamalar hepimizin lehine alınmış kararlardır. Salgın tehlikesi geçmiş değil. Evlerde kalmaya, tedbirlere ve kısıtlamalara uymaya hep birlikte devam edelim. Hep birlikte göreceğimiz güzel günler Allah’ın izniyle yakındır. Birlik ve beraberlik içinde hep birlikte başaracağız. Alınan tedbirlere ve kısıtlamalara uyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, sevdikleriyle birlikte sağlıklı günler diliyorum” Açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ