Esnaflara erzak desteği

Tavşanlı Belediyesi Koronavirüs tedbirleri kapsamında işyerlerini kapatan Berber ve kuaförler ile pazarlarda sergi açamayan tuhafiyecelere “erzak” desteğinde bulundu.

Yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla işyerlerini kapatmak zorunda kalan berber ve kuaförler ile pazarlarda sergi açamayan tuhafiyeci esnafına erzak desteği sağlandı.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler’in girişimiyle Vefa Sosyal Destek Grubu bünyesinde bir çalışma yapıldı. Buna göre 265 adet erzak paketine temizlik ürünleri ve bir çuval un da ilave edilerek destek kolileri oluşturuldu.
Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve Başkan Yardımcısı Naci Erarslan bu erzak kolilerini Tavşanlı Terziler Tuhafiyeciler Konfeksiyoncular ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Halil Sezer ile Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Onur Düvenli’ye teslim etti.

KARA: VATANDAŞLARIMIZIN YANINDA OLACAK

Koronavirüs salgını dolayısıyla oluşan mağduriyetlerin önüne geçebilmek için ülke genelinde Vefa Sosyal Destek Grubu adı altında oluşumların hizmet yürütmeye başladığını söyleyen Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, “İlçemizde de Kaymakamlığımız koordinesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu’nda; Belediyemiz, kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız arasında güzel bir koordinasyon oluştu. Bu grubumuz bir ahenk içerisinde hizmetlerini sürdürüyor” dedi.
Vefa Sosyal Destek Grubu aracılığıyla yürütülen kampanyalar hakkında kısa bilgi veren Kaymakam Kara, “Bizler bu kapsamda faz 1 ve faz 2 uygulaması olarak yaklaşık 2 bin kişiye 1000’er TL ödeme yaptık. Bunun yanında bu tür erzak paketleri desteklerimiz sürüyor.
Bu süreçte berberler, kuaförler işyerlerini kapatmak zorunda kaldı. Pazarlarda tuhafiyeciler sergi açamıyor. Belediyemiz Vefa Sosyal Destek Grubu bünyesinde bu meslek gruplarına yönelik güzel bir çalışma yaptı. Mağduriyetlerinin en aza indirilmesi ve Ramazan’ı bir nebze olsun rahat geçirmeleri için gıda ve temizlik malzemesi desteğinde bulunuldu” ifadelerini kullandı.

GÜLER: 265 ERZAK PAKETİ ULAŞTIRIYORUZ
Yeni tip koronavirüs (Kovid 19) salgını dolayısıyla ilçemizde işyerlerini kapatmak zorunda kalan berber ve kuaförler ile pazarlarda sergi açamayan tuhafiyeci esnaflarının yanında olmak istediklerini söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Koronavirüs salgınından dolayı dünya üzerinde yaşanan bir sağlık sorunu var. Bu salgın ülkemiz ve bölgemizde de sosyal, kültürel ve ekonomik hayatı önemli ölçüde etkiliyor. Bu anlamda gerekli karantina süreçleri devam ediyor. İlçemizde işyerlerini kapatma zorunda kalan esnaflarımız var. Devletimiz gibi biz de bu esnaflarımızın yanında olmak istiyoruz. Bu anlamda 265 adet erzak paketi ile temizlik malzemelerini bugün itibariyle berber, kuaför ve konfeksiyoncu esnafımıza ulaştırıyoruz” dedi.
Vefa Sosyal Destek Grubu üyeleri başta olmak üzere hayırsever Tavşanlı halkına teşekkür eden Başkan Güler konuşmasının sonunda ilçede faaliyet gösteren fırıncı esnafına seslendi.
Güler, “Sosyal mesafenin korunması ve yaşanacak yoğunluğun azalması için devletimiz fırıncılardan saat 18.00’den sonra üretimini durdurmasını istiyor. Fırıncı esnafımızdan talebimiz lütfen bu tedbire uyalım” dedi.
Tavşanlı Terziler Tuhafiyeciler Konfeksiyoncular ve Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Halil Sezer ile Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Onur Düvenli Kaymakam Yüksel Kara ve Belediye Başkanı Mustafa Güler ile Vefa Sosyal Destek Grubu’na teşekkür etti.

PAYLAŞ