ESNAFIMIZIN IŞIĞI SÖNMESİN!

Kütahya Bakkallar Odası Başkanı Salih Aslan ilimizdeki Üniversitelerin Pandemiden dolayı aldıkları karar doğrultusunda güz dönemini kapatmalarından dolayı yaptığı açıklamada “esnafımızın ışığı sönmesin” ifadelerini kullandı.

Kütahya Bakkallar Odası Başkanı Salih Aslan “Esnafın içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak yaptığı açıklamasında esnafın dertli olduğunu ve borçlarının ertelenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

BORÇLAR YIL SONUNA KADAR ERTELENMELİ

Kütahya Bakkallar Odası Başkanı Salih Aslan “Esnafın İçinde bulunduğu pandemi süreci, esnafımızın satışlarının azalmasına, maliyetlerinin ve dolayısıyla da borçlarının artmasına neden oldu. Bu zor dönemde öncelikli talebimiz esnafın günü gelen borçların yılsonuna kadar ertelenmesidir” dedi.

ESNAF RAHAT NEFES ALMALI

Aslan” Pandemi süreci Dünya’yı ve ülkemizi etkilediği gibi esnafımızı da derinden etkilemeye devam ediyor. Kapalı olduğu süreçte kazancı hiç olmayan esnafımız, kontrollü şekilde açıldıktan sonra da eski kazancına ulaşamadı. Hal böyle iken kira, faturalar, vergiler, prim ödemeleri, kredi ödemeleri arttı ve bu borçların ödenmesi imkânsız bir hale dönüştü. Yeniden artış gösteren bu pandemi ortamında ertelenen borçların ödenmesi şu an için mümkün görünmüyor. Bu noktada acil yapılması gereken yıl sonuna kadar mevcut borçların yeniden ertelenmesi ve esnafın rahat nefes alması sağlanmalıdır” dedi.

Haber: Coşkun Çakmak

PAYLAŞ