ESNAFIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin;

“ Esnafımıza Sahip Çıkalım”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin, Yüksek Öğretim Kurumunun üniversitelerin güz döneminde yüz yüze eğitim yapmayacaklarına ilişkin kararını yorumladı. ‘Uzaktan eğitim ne kadar yeterli olacak. Gençlerimizin eğitimi sekteye uğrayacak mı? bunu hep beraber göreceğiz’ diyen Başkan Gezgin bu gelişmenin Kütahya gibi ekonomisinin öğrenci desteği ile ayakta durduğu şehirler için adeta yıkım haberi olduğunu belirtti.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan, birçok ülke ekonomisini ve sağlık hizmetlerini iflasa sürükleyen COVİD-19 salgını eğitim düzenini de derinden etkiledi. Bu yıl üniversitelerde güz eğitim dönemi YÖK tarafından uzaktan eğitim ile yapılması kararı şehrimizde ve ilçelerimizde büyük bir üzüntü ile karşılandı. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin, kararın bilim insanları tarafından verildiğini ve kendilerine güvendiklerini dile getirirken Kütahyalı esnafımızın bu durumdan en az zararla çıkması için bir çalışma yapılması gerektiğini belirtti.

BÜYÜK BİR SINAVDAYIZ

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin; “ Bugün karşılaştığımız bu sorun yöresel, ülkesel veyahut ta kıtasal bir sorun değil. Tüm Dünyada eski alışkanları rafa kaldıran ve adeta yeni bir dünya düzeni oluşturan bir salgın ile karşı karşıyayız. Hayatımızı dış dünya ile en az temasa indirerek devam etmemiz gereken bu salgın darbesini ilk olarak ve en etkili şekil de ekonomilere yaptı. Böyle bir durumun olmasını düşünemeyen devletler bu salgında en fazla vurgunu kendileri yediler. Bu ve buna benzer durumlarda tek ayakta kalan devletler kendi ihtiyacını kendi üretebilen ve dışa bağımlı olmayan ülkeler oldu. Parti olarak üzerinde sıklıkla durduğumuz, her alanda milli sermaye ve milli üretim konusunu günümüz gerçekleri herkesin karşısına çıkarttı. Bu dönemde hiçbir çıkar görmeksizin tek amacımız devletimizin yanında durmak ve bu sınavdan ülkemizin en az zararla çıkmasını sağlamaktır.

ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYALIM

Yüksek Öğretim Kurulunun almış olduğu kararı yerinde buluyorum. Sonuç itibari ile artık bu tarz konularda Bilim Kurulunun tavsiyesi alınarak yapılıyor. Salgın karşısında temaslı hayatı en aza indirme amacıyla alınan bu karar her ne kadar insan sağlığı düşünülerek yapılsa da bunun en büyük sıkıntısını ekonomisi öğrenci ve askere dayalı olan şehrimiz esnafı çekecek. Biz artık bu kararın doğruluğunu değil esnaflarımızın bu karar karşısında nasıl ayakta duracağını konuşmak olmalı. Ben sesimizin ulaştığı tüm vatandaşlarımızdan parasını Kütahya’dan kazanan ve Kütahya’da harcayan esnaflarımıza sahip çıkmasını istiyorum. Bizlerin verecekleri destekler onlar için nefes olacaktır. Büyük şirketlerin market ve benzeri satış yerlerinden yapacağımız alış verişlerde paramız şehrimizde kalmamakta ve bizlere dönüşü olmamaktadır. Bu konu da lütfen duyarlı olalım esnafımıza sahip çıkalım.

BİR PLATFORM OLUŞTURULMALI

Esnaflarımıza sahip çıkmak ve onların zararını en aza indirebilecek bir platformun oluşturulması ve çözüm konularını geniş katılımla yapılacak toplantılar ile masaya yatırılması gerektiğini düşünüyorum. Milletvekillerimizin, Parti İl Başkanlarımızın, Sivil Toplum Örgütlerinin ve de şehrimizin ileri gelenlerinden oluşacak olan bir platformda yerel kararlar alınmalı ya da esnafımızın desteklenmesini sağlayan organizasyonlar yapabiliriz. Ben Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin olarak bu ve benzeri her platformda yer almaya hazır olduğumu belirtmek isterim.”

PAYLAŞ