ERDOĞAN’DAN MÜJDE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “En kısa sürede diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz” diyerek esnafa müjde verdi.

Pandemi’nin ülkemizde baş gösterdiği günden bu yana zor şartlar altında geçimlerini sürdüren küçük esnaf, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjdeli haberi vermesini bekliyordu. O haber nihayet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “En kısa sürede diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz” açıklamasının ardından küçük esnafın ve ilimiz esnafının yüzünü güldürdü.

ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM

Uzaktan eğitim tecrübesinin değerli olduğunu ancak örgün eğitimin yerini tutmayacağını belirten Erdoğan, “İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

MÜJDELİ HABER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üniversiteleri de inşallah en kısa sürede açacağız demesi üzerine ilimizde ki esnafın da yüzü güldü. Merakla bekledikleri bu konu üzerinde memnun olduklarını dile getiren esnaflar en kısa zamanda açılması için sayın Cumhurbaşkanımızdan destek istiyoruz dediler.

ESNAF DERTLİ

Kütahya esnafı mart ayından bu yana pandeminin vermiş olduğu kısıtlamalar dahilinde oldukça zor günler geçirdiklerini ifade ettiler. Birde onun üstüne erken kapatılan üniversiteler ve bilim kurulu üyelerinin tavsiyeleri neticesinde ve Yüksek Öğretim Kurulu’nun kararı ile Üniversitelerin tamamen ilk dönemlerinin kapatılmasının ardından öğrencileri bekleyen Kütahya esnafını daha sıkıntılı bir süreçle baş başa kalındığını söylediler.

YURTLAR BİR BİR KAPANDI

Üniversitelerin kapatılmasının ardından yurt işletmecileri aradan geçen zaman içerisinde yurtlarının giderlerini karşılayamamakla yüz yüze kaldılar. Şehrimizin iki üniversitesi olmasından dolayı mutlu olduklarını fakat üniversitelerin içlerinin boş kalması yurt işletmecileri olarak bizleri en yakından hissettirdi. Yurtların bir bir kapandığını dile getiren yurt işletmecileri Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu müjdeli haberi bir an önce beklediklerini dile getirdiler. 

PAYLAŞ