ENGELSİZ ÜNİVERSİTE: KSBÜ

Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, yakın zamanda YÖK tarafından “2020 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri” kapsamında “Turuncu Bayrak” adayı olmayı hak kazanan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesini (KSBÜ) ziyaret ettiler. Üyeler, KSBÜ için, “Engellilerin kolay erişebileceği binalarınızın olması, bizleri mutlu etti.” diye değerlendirme yaptılar.

Türkiye Sakatlar Derneği Kütahya Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, KSBÜ’yü ziyaret ederek, üniversitemiz hakkında KSBÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Ali Osman Altınay tarafından bilgilendirildiler. Üyeler üniversiteden memnun kalarak, “Engellilerin kolay erişebileceği binalarınızın olması, bizleri mutlu etti.” dediler.

ALTINAY: SLOGANIMIZ ENGELSİZ ERİŞİLEBİLİR VE ULAŞILABİLİR BİR ÜNİVERSİTE OLMAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Altınay, engelsiz bir üniversite olma yolunda çalışmaların hızlandığını belirterek, “KSBÜ’de Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü olarak göreve başladım. Yakın bir zamanda Rektörlük binamızın içinde Engelsiz Öğrenci Birimimiz hizmet vermeye başlayacak. Tabii bu durum da ziyaretçilerimiz de artacak. Gelen ziyaretçilerimiz de bu sebepten dolayı geldiler. Daha önceden yaptığımız projelerin, burada devam edeceğini duydukları için çok memnun kaldılar. Amacımız sadece engelli öğrencilerimize hizmet vermek değil, Kütahya’da bulunan tüm engelli derneklerle iletişim içinde kalmak ve onlarla birlikte güzel projeler yaparak tüm engelleri ortadan kaldırmak. Sloganımız, ‘Engelsiz erişilebilir ve ulaşılabilir bir üniversite olmak.” diye konuştu.

PAYLAŞ