EN YÜKSEK SEVİYEDEYİZ!

Kütahya Valisi Ali Çelik

EN YÜKSEK SEVİYEDEYİZ!

Kütahya Valisi Ali Çelik kendisine ait sosyal Platform hesabından yaptığı açıklama ile vaka ve hastanede yatan hasta sayısında salgının başladığı andan itibaren en yüksek seviyede olduğunu belirtti.

Covvid-19 salgını ile mücadele kapsamında yapılan denetlemelere katılan ve her platformda pandemi süreci ile ilgili olarak uyarılarda bulunan Vali Ali Çelik kendisine ait sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. Vatandaşlarımızın salgın hastalığa karşı uyulması gereken kurallara dikkat etmesi gerektiğinin altını çizen Vali Çelik yayınladığı mesajda salgın hastalığın ilimizde geldiği son noktaya ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu.

BANA BİR ŞEY OLMAZ DEMEYİN

Kütahya Valisi Ali Çelik Sosyal Platform Hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Kıymetli Kütahyalı hemşerilerim, Tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi ilimizde de koronavirüs vakaları maalesef hızla yükselmeye devam ediyor. “Bana bir şey olmaz” düşüncesiyle ihlal edilen her bir tedbir virüsün yayılımını kolaylaştırıp süreci daha da uzatıyor. İlimizde aldığımız ve takibini yaptığımız tüm önlemlere rağmen tedbirlere uymada yaşanan rehavet sebebiyle vaka sayısında arzu etmediğimiz bir yükseliş içerisine girdik. Hem vaka hem de hastaneye yatışı yapılan hasta sayımızda çok ciddi bir artış var” dedi.  

EN YÜKSEK SEVİYEDEYİZ

Kütahya Valisi Ali Çelik; “Maalesef vaka ve hastanede yatan hasta sayısında salgının başladığı andan itibaren en yüksek seviyedeyiz. Hastalarımızın çoğunluğunu 60 yaş üstü büyüklerimiz oluşturuyor. Kıymetli büyüklerimizin ve sevdiklerimizin sağlığını korumak için hep birlikte çaba göstermeliyiz. Bu süreçte Kütahyalı hemşerilerimden salgın ile mücadelede uyulması gereken kurallara dikkat etmelerini rica ediyorum” dedi.

LÜTFEN BİZLERE DESTEK OLUN

Pandemi sürecinde her yaştan vatandaşlarımızın uyulması gereken kurallara özen göstermesini ve bu konu üzerinden herkesin kendi üzerine düşen sorumluluğu harfiyen yaparak kendilerine yardımcı olmaları gerektiğinin altını çizen Vali Çelik şunları söyledi;  “Maskesiz sokağa çıkmayalım, Temizlik ve mesafeye dikkat edelim, Kalabalık ortamlardan uzak duralım, Misafirliklere ara verelim. Kıymetli büyüklerimizin varlığına ve hayır dualarına her zaman ihtiyacımız var. Sağlığınız için lütfen mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın ve kimseyle yakın temasta bulunmayın. Koronavirüs belirtilerini yaşamıyor olsanız dahi taşıyıcı olup virüs bulaştırabileceğinizi unutmayın. Kuralları ihlal ederek sevdiklerinizin ölümüne sebep olabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Hem kendi hem de sevdiklerinizin sağlığı için lütfen bizlere destek olun. Birlikte mücadele edersek başarabiliriz” dedi.

PAYLAŞ