EN ÖNEMLİ PROJE ZAFER OSB

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, bölgesel kalkınmayı öne çıkaracak önemli projelere imza atmak istediklerini belirterek, “İnşallah Uşak ile, Afyonkarahisar ile, Manisa ile hatta Eskişehir ve diğer illerimizle birlikte bu bölgeyi kalkındıracak projeleri çok önemsiyoruz. Bunun için de en önemli projelerimizden bir tanesi Zafer Organize Sanayi Bölgesi projesi” dedi.

ŞEHRİMİZİ BU SIKINTIDAN KURTARDIK

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilen program ile Egem TV Genel Müdür Yardımcısı Fadime Baturalp’in konuğu oldu. Işık, kentte yapılan alt yapı ve üstyapı çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Biz çok yoğun bir alt yapı çalışmasıyla işimize başladık. Yapılan yatırımların yarısından fazlasını altyapıya harcadık diyebilirim. Bu amaçla yıllarca şehrimizin çözüm bekleyen sorunu vardı, kanalizasyon ile yağmur suların aynı hattan tahliye ediliyordu, bunu ayırmakla işe başladık. Bugüne kadar da toplam 11 bin 787 kilometre uzunluğunda yağmur suyunu ayırıp, kanalizasyondan ayrı şekilde tahliyesini sağladık. Kanalizasyonda onarım yapılması gereken yerleri de tadilatını yaptık, şehrimizin çok büyük bölümünü bu sıkıntıdan kurtardık.” dedi.

EN ÖNEMLİ PROJE ZAFER OSB

Uşak, Afyonkarahisar ve Manisa ile bölgesel kalkınmayı öne çıkaracak önemli projelere imza atmak istediklerini vurgulayan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “Gerek Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantılarında, Valilerimiz, İl Genel Meclisi Başkanlarımız, Sanayi Ticaret Odası Başkanlarımız ve Belediye Başkanlarımızın birlikte olduğu toplantılarda bunları konuşuyoruz, gerekse ikili ilişkilerimizde bunları öne çıkarıyoruz. İnşallah Uşak ile, Afyonkarahisar ile, Manisa ile hatta Eskişehir ve diğer illerimizle birlikte bu bölgeyi kalkındıracak projeleri çok önemsiyoruz. Bunun için de en önemli projelerimizden bir tanesi Zafer Organize Sanayi Bölgesi projesi hem Uşak hem Afyon hem Kütahya’nın 3 ilimizin yatırımcılarının ortak değerlendireceği bir imkân. Şu anda Valiliğimiz ve Sanayi Ticaret Odamız, bunun alt yapısı ile ilgili çalışmalar yapıyor.” İfadesinde bulundu

 SALGINI KONTROL ALTINA ALDIĞIMIZI SÖYLEYEBİLİRİZ

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kovid-19 pandemi salgınına yönelik Kütahya’da yürütülen çalışmalar ve alınan tedbirler hakkında bilgi verdi. Kütahya Belediyesi olarak salgına karşı olağanüstü çalışma yürüttüklerini ifade eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “Kütahya’da bu salgını kontrol altına aldığımızı söyleyebiliriz. Belediyemiz olarak son 3 ayda olağanüstü bir çabayla vatandaşlarımızın en az şekilde etkileneceği bir ortamı yaratmaya çalıştık.” dedi.

3 BİNE YAKIN ETLİ PİLAV İKRAM ETTİK

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik gününde yapılan program hakkında da değerlendirmede bulunan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık,  15 Temmuz hain darbe kalkışmasının 4. yıldönümünde tek yürek olarak Zafer Meydanında tören düzenlediklerini belirtti. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anma töreninde yaptığı konuşması led ekrana yansıtıldı. Gecede şiirler ve ilahiler okundu, kahramanlık türküleri seslendirildi. Günün ve anlamını belirten konuşmaların ardından Kütahya belediyesi olarak 3 bine yakın etli pilav ikram ettik” ifadesinde bulundu.

BEKLEDİĞİMİZİ FAZLASIYLA ALDIK

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Kütahya ziyareti hakkına da bilgi verdi. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Çok anlamlı ve faydalı bir ziyaret oldu. Hem Cumhur ittifakının şehrimizdeki iz düşümü olarak bu toplantılara katılan ilimizin Milletvekilleri her iki partimizin il başkanları, merkez ilçe başkanları, ilgili bürokratlarımız ve Belediyemizin şahsım nezdinde diğer ilgili arkadaşlar ile bir koordinasyon toplantısına katıldık, çok verimli oldu. Bizim Çevre ve Şehircilik Bakanlığından taleplerimiz vardı, onların sonuçlanmasını bekliyorduk onlarla ilgili bir sunum yaptık, Sayın Bakanın da olumlu yaklaşımı sonucunda beklediğimizi fazlasıyla aldığımızı söyleyebilirim.” dedi. Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Bakan Murat Kurum ile Bakanlık ve Kütahya Belediyesi’nin işbirliğinde gerçekleşecek olan Millet Bahçesi ve Vefa Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında incelemelerde bulunduklarını da belirtti.

PAYLAŞ