En kapsamlı pandemi denetimi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Tavşanlı’da da yoğun denetimler başlatıldı. Trafikte seyir halinde olan toplu taşıma araçları, işyerleri ve halka açık alanlar pandemi kuralları çerçevesinde denetlendi. denetimlere Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz ile Belediye Başkanı Mustafa Güler de katıldı.

Tavşanlı’da yeni tip koronavirüs (KOVİD-19) salgınına yönelik başlatılan yoğun denetimler kapsamında sabah saatlerinden itibaren şehrin çeşitli noktalarında toplu taşıma araçları, ticari taksiler ve işyerlerinde denetimler gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığı’nın “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” parolası ile 81 ilde başlattığı KOVİD-19 denetimi, Tavşanlı’da yeni göreve başlayan Kaymakam Erdoğan Kanyılmaz ile Belediye Başkanı Mustafa Güler’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Tavşanlı Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından oluşturulan denetim ekipleri; ilçe merkezindeki market, kafeterya, toplu taşıma araçları, kıraathane, berber, kuaför, güzellik salonu, lokanta, otel gibi işyeri ve yaşam alanlarında incelemelerde bulundu.

Salgına karşı alınması gereken önlem ve uyulması gereken kurallar konusunda bilgilendirmelerde bulunan denetim ekipleri, maske, sosyal mesafe ve hijyen konularına dikkat çekti.

GÜLER: TEDBİRLERE UYARSAK YENEBİLİRİZ

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, zor ve sıkıntılı bir süreçten geçildiğine vurgu yaparak, “KOVİD-19 salgınına karşı 3 temel silahımız var. Maskemizi takacağız, sosyal mesafemize özen göstereceğiz ve hijyene dikkat edeceğiz. Her ne kadar normalleşme sürecinde olsak da çok dikkatli davranmamız gerekiyor. Son günlerde rehavet dolayısıyla vaka sayılarında artış gözleniyor. Lütfen kendi sağlığımızın yanında, ailemizin ve sevdiklerimizin sağlığı için düşünerek hareket edelim ve belirlenen kural ve esaslara riayet edelim. Virüsü ancak hep beraber tedbirlere uyarsak yenebiliriz” ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ