En iddialı proje

Kütahyalı vatandaşlar Millet Bahçesi yapımının tamamlanması için en iddialı proje yorumlarını yaptılar. Evliya Çelebi Mahallesinde projelendirilen 90 bin metrekarelik Millet Bahçesi projesinin ihalesi yıl sonuna kadar yapılacak ve 2021 yılında tamamlanmış olacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamasında “Millet Bahçesinin ihalesinin yıl sonuna kadar yapılacağı müjdesini Kütahyalılara verdi. Bu proje ile bakanlığımız TOKİ eliyle yıl sonuna kadar ihalesi yapılarak 2021 yılında teslim ederek Kütahya’nın hizmetine sunacağız ifadelerini kullandı.

MİLLET BAHÇESİ, 2021 YILI SONUNDA TAMAMLANACAK

Kütahya’ya yapılması için çalışmaların başladığı Millet Bahçesi, 2021 yılı sonunda tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacak. Kütahya Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş birliğinde yapılacak olan Millet Bahçesi bölgenin en iddialı projelerinden biri olacak. Evliya Çelebi Mahallesindeki eski Jandarma Taburunun olduğu alanda yapılacak Millet Bahçesi 90 bin metrekarelik alanda kurulacak.

İHALE 2020 YILI SONU

Bu yıl sonuna kadar ihalesinin gerçekleştirilmesi beklenen Millet Bahçesinin 2021 yılında tamamlanarak hizmete girmesi bekleniyor. Millet Bahçesi’nin hizmete girmesiyle ziyaretçiler hem doğanın tadını çıkarak hem tarihi bir yolculuğa çıkacak. Millet Bahçesinde etkinlik çayırı, endemik bitkilerin olduğu koku bahçeleri, yürüyüş ve bisiklet parkurları, Kütahya’da ecdadın bıraktığı tarihi eserlerin çini panolarda minyatürleri, çini satış alanları, millet kıraathanesi, kütüphane ve spor sahaları yer alacak.

PAYLAŞ