EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİK

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, 3 Aralık Dünya engelliler günü münasebetiyle yayınladığı mesajda en büyük engelin sevgisizlik olduğunun altını çizdi.

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajı yayınladı.

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlama değil; bir farkındalık günüdür” ifadelerine yer veren Başkan Akçadurak’ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı şöyle:

“Bir toplumun, bir kentin gelişmişlik göstergelerinden bir tanesi de engelli vatandaşlara verdiği değerdir, her bireyin bir engelli adayı olduğunun altını çizen Başkan Akçadurak; Engel, aslında sadece zihinlerde var olan bir kavramdır. En büyük engeller zihinde ve kalptedir. Bunların dışında yer alan engelleri sevgi ve dayanışma ile aşmak mümkündür. Engelli kardeşlerimizin her türlü imkânlardan özgürce ve rahatça yararlanabilmeleri insana verilen değerin en büyük göstergesidir. Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarına çözüm üretmek, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek tüm toplumun insanlık görevidir. En büyük engel sevgisizliktir; hayattaki birçok engele rağmen yaşama tutunmaya çalışan engelli vatandaşlarımızın daha rahat, daha mutlu bir şekilde yaşamalarını sağlamak için yapılması gerekenler hepimizin ortak görevidir. Hepimiz birer engelli adayı olduğumuzu unutmadan yaşamalı, engelli kardeşlerimize elimizden geleni yapıp, onlar için engelleri ortadan kaldırmalıyız. Engelli vatandaşlarımızın, hiçbir ayrım gözetilmeksizin sunulan imkanlardan yararlanabilmeleri, gurur verici başarılara imza atabilmeleri bizim için mutluluk kaynağıdır. Spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden iş dünyasına her alanda engelli kardeşlerimiz büyük başarılar elde etmekte, azim ve kararlılıklarıyla bizlere güç ve ilham vermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde  kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli kardeşlerimizi saygı ve muhabbetle selamlıyor, tüm engelli kardeşlerimizin aileleriyle ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmelerini diliyorum.”

PAYLAŞ