Emet Kaymakamı Hasan Çiçek:Gururla kutluyoruz

Kaymakam Hasan Çiçek, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında; “Kurtuluş Savaşımızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 98’ inci yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, gurur ve coşkuyla kutluyoruz” dedi.

“Koronavirüs salgınının yeniden ivme kazanmaya başladığı bu günlerde bulaşıcılığı çok yüksek olan hastalığın yayılımını azaltmak için, bundan önceki dini ve resmi bayramlarda olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerini de belirlenen kurallara uyarak, mümkün olan en kısa sürede tamamlamak durumundayız. Katılımın sınırlı tutulduğu bu bayramda da vatandaşlarımızın gönlü ve duaları şehitlerimiz, gazilerimiz, ülkemizin bekası, birlik ve beraberliği içindir, buna yürekten inanıyoruz” ifadelerinin yer aldığı mesajda Emet Kaymakamı Çiçek şu ifadelere yer verdi:

“30 Ağustos Zaferi ; Ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor şartlarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şanlı bir zaferdir. Türk milleti, haklı ve onurlu direnişiyle, bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini, savaşın kazanılmasında vatan, millet ve bayrak sevgisinin, sayısal güçten daha üstün olduğunu tüm dünyaya ispatlamış, bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gücünü aziz milletinden alan, demokratik ve çağdaş bir hukuk devleti olarak dünya devletleri arasında seçkin yerini almıştır.

        30 Ağustos, Kocatepe’de, Dumlupınar’da, Afyon Ovası’nda sırtında mermi taşıyanların, silahını kapıp cepheye koşanların, haksızlığa, zulme, esarete karşı mücadele edenlerin, 98 yıl önce Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ ün ilk hedef gösterdiği Akdeniz’e doğru ileri koşanların sel olup İzmir’e aktığı bir gündür. Bu eşsiz zaferin ardında yokluk ve imkansızlıklar içinde bulunan aziz milletimizin bağımsızlık aşkı, yüksek iradesi, vatanseverliği, kahraman ordumuzun şecaat ve fedakarlığı vardır. 30 Ağustos 1922 tarihi, Türk milletinin kendisini esir etmek isteyen güçlere karşı, kadınıyla erkeğiyle topyekûn verdiği bir mücadele ile kurtuluşa erdiği ve zafer destanını yazdığı bir gündür. Aziz milletimiz, 30 Ağustos Zaferi ile kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, unutulmayacak bir ders vermiş, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bilinmelidir ki, dün Çanakkale’de, İstiklal Harbi’nde, Dumlupınar’da, Cevizdere’de, 15 Temmuz’da olduğu gibi bu gün de ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, birliğine ve dirliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

        Bütün bu imkânsızlıklara ve yokluklara rağmen her türlü zorluğu aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla daha da yüceltmek ve güçlendirmek temel sorumluluğumuzdur.

        Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Gazi Emetli hemşehrilerimin ve şanlı ordumuzun tüm mensuplarının Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.”  

PAYLAŞ