EKSİKLİKLER GİDERİLİYOR

Mahalle ziyaretleri kapsamında Mahalle Muhtarları ve mahalle sakinlerinin taleplerini yerinde alan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Mahalle ziyaretleri kapsamında Gaybiefendi Mahallesini ziyaret etti.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Gaybiefendi Mahallesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Başkan Işık 2021 yılı içeresinde yapılması gerekn hizmetler hakkında da mahalle muhtarının görüşünü alarak planlamaların yapıldığını söyledi.

“EKSİKLİKLERİ GİDERİYORUZ”

Başkan Işık açıklamasında “Şuana kadar mahallemizin birçok eskilerini tamamladık. Özellikle kanal ıslah projesi, park, yolların yenilenmesi gibi hizmetlerimiz oldu. Muhtarımızın bize ilettiği birkaç önemli sorunu inşallah önümüzde ki yıl çözeceğiz” dedi.

“Gerek Gaybiefendi gerekse Çinigar Caddemizdeki trafik sorunu var. Onunla ilgili çalışmalarımızı başlattık” diyen Başkan Işık, mahalle sakinleri tarafından kendilerine iletilen taleplerin en kısa sürede yerine getirildiğini ifade edip şunları söyledi:

“Ayrıca Fettah Söğütleri bölgesindeki alt bölümde su basıncının düzenlenmesi konusunda diğer mahallelerimizdeki uygulamayı buraya doğru getirmeye başladık. En önemli konulardan birisi kentsel dönüşümle ilgili vatandaşımızın taleplerinin yerine getirilmesi. Bu konuda da mahalle sakinleri ile geniş katılımlı bir toplantı düzenleyip düşüncelerimizi ve onların fikirlerini alıp en kısa süre içinde de bu konuya bir çözüm bulmayı planlıyoruz. Halk otobüslerinin düzenli gelmesi talepleri var. Pandemi süreci nedeniyle bazı hatlarda sefer aksamaları olmuştu. Onları gidermeye çalışacağız. Halı saha, Musalla Cami yanındaki pakın onarımı, eski muhtarlık binamızın tadilatı, yine Desti Sokakta Parkların düzenlenmesi, doğalgazlı mahalle fırınının faaliyete geçirilmesi ve mahallemize yeni kazandırdığımız Fettah Söğütleri parkının biraz daha zenginleştirilmesi konusunda talepleri aldık. Bu talepleri en kısa sürede yerine getireceğiz. Muhtarımıza ve heyetine, tüm Gaybiefendili hemşerilerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

MAHALLEMİZE GEREKEN HİZMETLER GELİYOR

Gaybiefendi Mahallesi Muhtarı Seydi Ahmet Özsankur ise konuşmasında “Başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Mahallemize verdiği önem içinde ayrıca teşekkür ediyorum. Gereken her şey yapılıyor” dedi.

PAYLAŞ