Dünyanın tüm çocuk şehitleri Kütahya’da anıldı

Gazze’de şehit edilen 3 yaşındaki “Reem” anısına Dünya genelinde başlatılan Şehit Çocuklar Günü kapsamında Kütahya’da unutulmaz bir etkinlik gerçekleştirildi.

Kütahya, şehit çocukları unutmadı

Kütahya’da düzenlenen “23 Aralık Dünya Şehit Çocuklar Günü” programı, Gazze’de İsrail’in saldırıları sonucu hayatını kaybeden 3 yaşındaki Reem’in doğum günü olan 23 Aralık’a özel olarak gerçekleşti. Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesi ve Kütahya Müftülüğü öncülüğünde organize edilen etkinlik, valilik önündeki saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

“Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız”

İl Müftüsü İrfan Açık, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bugün, şehit olan çocuklarımızı, mazlumlarımızı, kadınlarımızı, gariplerimizi anmak için buraya toplandık. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Alışmayacağız, kanıksamayacağız. Her daim onları hatırlayacağız”  dedi.

Etkinlik kapsamında Filistin’e de destek sağlanacak

4-6 yaş ve hafızlık Kur’an kursu öğrencilerinin şiirler okuduğu etkinlikte, Gazze yararına açılan satış stantları ve Gazze’deki savaşı anlatan fotoğraf sergisi ilgi gördü. Stantlarda, Filistin’i temsil eden ürünler satışa sunulurken, elde edilen gelirler Gazze’ye yardım için kullanılacak. Etkinlik, çocuklara ve vatandaşlara ikramlıkların sunulmasıyla sona erdi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ