Dumlupınar stadyumu vatandaşlara açıldı

Koronavirüs salgını dolayısıyla kapalı olan Dumlupınar Stadyumu sağlıklı yaşam için spor yapan vatandaşların kullanımına açıldı.

Normalleşme süreci kapsamında Dumlupınar Stadı halkın hizmetine açıldı. Sabah ve akşam sporları için tesislerden faydalanmak isteyen vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek katılım sağlayabiliyor.

SPOR YAPMA İMKANI KISITLANMIŞTI

Koronavirüs salgını nedeniyle kapanan stadın ardından normalleşme sürecine giren Türkiye’de vatandaşların talebi doğrultusunda Kütahya Dumlupınar stadyumunda vatandaşlara spor yapma imkânı tanındı. Tribünlerin yapım çalışmaları nedeniyle ve koronavirüs yayım hızının en aza indirilmesi kapsamında Dumlupınar stadyumunda tedbirler alınarak vatandaşların spor yapma imkânı kısıtlanmıştı bu sayede normalleşme sürecine giren ilimizde vatandaşların talepleri doğrultusunda stadyum tekrar vatandaşların hizmetine açıldı.

GİRİŞTE ATEŞ ÖLÇÜMÜ YAPILIYOR

Dumlupınar stadyumunda spor yapma imkânı tanınan vatandaşlara stadyuma giriş esnasında görevliler tarafından ateş ölçümü yapılarak kontrollü bir şekilde stadyuma alınıyorlar. Vatandaşların dikkat etmesi gereken maske, el dezenfektanı ve sosyal mesafe gibi kurallara da uyulması için görevliler uyarılarda bulunuyorlar.

VATANDAŞLAR YOĞUN OLARAK KULLANIYOR

Kütahyalı vatandaşlar tarafından sabahın erken saatlerinde spor yapmak için stadyuma yoğun bir şekilde talep oluyor. Vatandaşların spor yapma imkanına olanak sağladıkları için yetkililere teşekkür den Kütahyalılar “sağlık her şeyin başında geliyor” diyerek spor yaparak zinde kalmak isteyenleri de stadyuma davet ettiler.

PAYLAŞ