DPÜ’den Ar-Ge ve Yenilik Projesi Yazma Eğitimi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Proje Yönetim Ofisi Koordinatörlüğü ve Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Çalışma Grubu lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik ortaklaşa Ar-Ge ve Yenilik Projesi Yazma Eğitimi düzenledi.

DPÜ Proje Yönetim Ofisi Koordinatörlüğü tarafından Ar-Ge ve Yenilik Projesi Yazma Eğitimi gerçekleştirdi.

Koordinatörlüğünü Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Çalışma Grubu ile birlikte video konferans yöntemiyle düzenlediği ve Yozgat Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın konuşmacı olarak yer aldığı ‘Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Kapsamında Lisans ve Lisansüstü Öğrencilere Yönelik Ar-Ge ve Yenilik Projesi Yazma Eğitimi’ başlıklı seminere 40’a yakın akademisyen ile lisans ve lisansüstü öğrenciler katıldı. 

Proje Yönetim Ofisi Koordinatörümüz Prof. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu’nun açılış ve seminere katılımıyla destek veren DPÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Terzi’nin de selamlama konuşmalarıyla başlayan etkinlikte DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal da katılımcı akademisyenlere hitap ederek bilimsel çalışmaların ve projelendirmenin önemine değindi. 

Etkinliğin konuşmacısı Prof. Dr. Mustafa Böyükata, seminerinde proje döngüsü yönetimi, AR-GE çalışmalarının önemi, mantıksal çerçeve matrisi, proje konusu belirleme, durum analizi, kaynak taraması, projelere fon bulma yolları, planlama, iş-zaman çizelgelerine uyum ilkeleri, ekibin niteliği ve rolü, zaman yönetimi, bulguları izleme, analiz ve yorumlama stratejileri, alternatif planların tasarımı, risk analizi ve rapor hazırlama teknikleri konularında bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı 

Prof. Dr. Böyükata, etkinliğin sonunda katılımcılardan gelen sorularını yanıtladı.

PAYLAŞ