DPÜ’DE YENİ HEDEF “HİDROMOBİL”

Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Alternatif Enerjili Araç Yarışları 2020’de Elektromobil kategorisinde Türkiye 4.sü olan DPÜ DUSCART’ ta görev alan öğrencileri düzenlenen yemekte ağırladı.

Yemek öncesinde öğrencilerle sohbet eden Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal elde edilen başarı için öğrencileri kutlarken yeni hedef gösterdi. Bu “4.lükle yetinmeyeceğiz” diyerek yeni hedefin hidromobil ve otonom kategorilerinde de Üniversitenin yarışlara katılmalarını istedi.

ÖĞRENCİLERLE BİRARAYA GELDİ

Bedesten ’de düzenlenen ve Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez’in katıldığı yemek organizasyonuna DPÜ DUSCART Akademik Danışmanlığını da yürüten Elektrik – Elektronik Mühendisliği öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Murat Tezcan, Takım kaptanı Semih Albayrak ve elde edilen başarıya katkı sunan öğrencilerimiz Emre Toktaş, Mehmet Yıldırım, Melike İnci Şahin, Özlem Şahin, Recep Dinç, Rıdvan Saraçoğlu, Sıla Yağmur Sırakaya ve Yiğit Ateş katıldı.

REKTÖR’DEN YENİ HEDEF

Yemek öncesinde öğrencilerle sohbet eden Prof. Dr. Kâzım Uysal, TÜBİTAK tarafından düzenlenen Alternatif Enerjili Araç Yarışları 2020’de Elektromobil kategorisinde Türkiye 4.sü olan DPÜ DUSCART’ın bu başarıyla yetinmemesi ve yeni hedefler için hazırlıklara başlanması gerektiğini söyledi.

HİDROMOBİL VE OTONOM YARIŞLARINA HAZIRLANIN

“DPÜ DUSCART’ın başarısı hepimizi gururlandırdı. Ancak biz bu başarıyı yeterli göremeyiz” diyen Prof. Dr. Uysal, “DUSCART ekibinin elektromobilden sonra hidromobil ve otonom kategorilerinde de yarışması için gerekli çalışmaların başlatılması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda Mühendislik Fakültemizin yanında Simav Teknoloji Fakültemizin de göreve hazır olduğunu bilmenizi isterim. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü olarak çalışmalarınız için gerekli maddi desteği sağlamak için çalışacağım. Laboratuvar koşullarınızı da iyileştirerek çok daha iyi çalışmalar çıkarmanıza katkı sunmak istiyoruz” dedi.

PAYLAŞ