Diş hastanesi Ekim’de açılıyor

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, heyeti ile birlikte Kütahya 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yönetim kuruluna üniversitenin çalışmaları hakkında sunum yaparak, projelerden bahsetti.

2. OSB’de gerçekleşen kahvaltı programına KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ile birlikte Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Hasan Emre Aydın, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Hasip Kaya ve Dr. Öğr. Üyesi Can Özlü; 2. OSB’den Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çetiner, Başkan Vekili Mahmut Öztaş ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı.

MERKEZ KAMPÜS ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Merkez (Germiyan) Kampüs çalışmalarının devam ettiğini belirten Rektör Kavuncu; yerleşkeyle ilgili master plan, altyapı ve belirlenecek iki yapının uygulama projelerinin hazırlanmasına yönelik bir firmayla sözleşme imzalandığını hatırlatarak, firmaya yer teslim sonrası 170 gün içinde bunların tamamlanacağını söyledi.

DİŞ HASTANESİ EKİM’DE FAALİYETE BAŞLIYOR

KSBÜ Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaat çalışmalarının bittiğini ifade eden Kavuncu, bazı cihazların yurt dışından geleceği için ve montaj süreciyle birlikte Ekim ayı gibi hizmete açılacağına dair öngördüklerini dile getirdi.

TÜP BEBEK MERKEZİ İÇİN ŞEHİR DIŞINA ÇIKILMAYACAK

Yeni hastanedeki düzenleme ile birlikte infertilite ve tüp bebek için şehir dışına çıkılmayacağını aktaran Rektör Kavuncu, gerçekleşen birçok yeni düzenleme ile birlikte hastaların şehir dışına çıkma oranını düşürdüklerini vurguladı.

VETERİNERLİK FAKÜLTESİ İSTEKLERİMİZ ARASINDA

Veterinerlik Fakültesinin istekleri arasında olduğunu ifade eden Kavuncu, bunun Kütahya için bir kazanım olacağını belirtti.

TTO MERKEZİMİZ SANAYİ İLE KÖPRÜ OLUŞTURACAK

Üniversite bünyesinde yeni kurulan Uygulama ve Araştırma Merkezi Teknoloji Transfer Ofisinin, akademisyenleri, sanayi ile buluşturacağına değinen KSBÜ Rektörü Kavuncu, akademisyenlerin burada atölye çalışmaları yapıp, cihazı üretebileceklerine dair hatırlatma yaptı. Kavuncu, “Kütahya için yeni bir fırsat, yeni bir alan açacağını düşünüyoruz. Yani hocalarımız sadece ders vermeyecek, bilimsel araştırmaları ürünleştirecekler de.” dedi.

2. OSB HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

2. OSB’nin projeleri hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Salih Çetiner, bölgenin 36 firmadan oluştuğunu, bunun 22’sinin faal ve dokuzunun da inşaat halinde olduğunu belirtti. Çetiner, bölge için son 3 yılda 30 milyon TL harcandığını ve bin 100 kişi istihdam edildiğinin altını çizdi. Başkan Çetiner, Rektör Kavuncu’nun projelerini çok başarılı bulduklarını ifade ederek, ziyaretleri için teşekkür etti.

PAYLAŞ