Destekleyici çözüm toplantısı

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim İçi İstişare toplantısı gerçekleştirildi.

“UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Çevrim İçi İstişare Toplantısı” UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun (UTMK) ev sahipliğinde 16 Temmuz 2020 Perşembe günü çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Açılış ve Yaratıcı Şehirler Ağına dair güncel gelişmelerin yer aldığı UTMK’nin sunumunun ardından Türkiye’de Yaratıcı Şehirler Ağı üyesi olan Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kütahya, Afyonkarahisar ve Kırşehir’den katılan delegeler sunum gerçekleştirdi.

Toplantıda, salgına karşı yaratıcı şehirlerin almış oldukları önlemler, salgının yaratıcı şehirlerin başvuru dosyalarındaki taahhütleri üzerindeki etkileri, salgının dezavantajlı gruplar üzerindeki etkileri ve alınan önlemler, salgının yaratıcı şehirler üzerindeki ekonomik etkileri, salgının şehirdeki kültürel ve sanatsal faaliyetlere etkisi ve destekleyici politikalar görüşüldü.

Afyonkarahisar’ı temsilen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’ın katıldığı toplantıya Kütahya ilini temsilen Kütahya Belediyesi Proje Etüd Birimi Müdürü Mehmet Zenci, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasından Mustafa Çalı, Ajansımızdan Kütahya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Kutlu Eser, Uzman Kerem Özbey ve Uzman Utku Çil katılım sağladı. Sunumların akabinde gerçekleştirilen değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.

PAYLAŞ