DAHA MODERN BİR HAL ALACAK

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, Kütahya Valisi Ali Çelik ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.


500 hayvana ev sahipliği yapan Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulunan Vali Çelik; kedi evi, köpek evi ve doğal yaşam alanlarını gezerek Belediye Veteriner İşleri Müdürü Ali Bilcan’dan bilgiler aldı. 


“ESKİ BARINAĞIMIZI YERDEN ISITMALI, KLİMALI SİSTEMLE YENİLİYORUZ”


6’şar bin m2’lik iki doğal yaşam alanıyla toplamda 12 bin m2 alana kurulu hayvan barınağının bölgedeki en modern tesis olduğunu belirten Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Yeni yapılan barınakta yerden ısıtma sistemi ve klimalar mevcut. Eski barınağın revizyonunu yapıyoruz. Önümüzdeki hafta ihalesi yapılacak eski kısım, günümüz şartlarına uygun yerden ısıtmalı ve klimalı sistemle yenilenerek yakın zamanda hizmete girecek” dedi.


Vali Ali Çelik, sokak hayvanlarının yaşam hakkının korunması ve refahının artırılması için çabalayan herkese teşekkür etti. 


Vali Çelik’e Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık,İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, Milli Parklar Şube Müdürü İsmail Lafçıoğlu, Doğa ve Hayvanseverler Derneği Başkanı Sunay Birsen ile Doğa Destek Derneği Başkanı Saadet Aybak eşlik etti. 

PAYLAŞ