‘ÇÖP ADABI’ MÜFREDATA EKLENSİN

Kütahya’da ihtiyaç sahiplerinin kullanması amacıyla yerleştirilen Giysi/Ayakkabı Kumbarasındaki manzara görenleri hayrete düşürdü.

Projede süreklilik var

2016 yılında bir önceki Belediye Başkanı olan Kamil Saraçoğlu döneminde şehre kazandırılan ve mevcut Belediye Başkanı Prof. Dr. Âlim Işık döneminde de devam ettirilen atıkların geri dönüşümü ve ihtiyaç sahiplerinin kullanması projesi toplumun çoğu kesiminde takdir topladı ve toplamaya devam ediyor.  Duyarlı vatandaşlar bu kumbaraların nasıl kullanılacağını bildiği için “Kaş yaparken göz çıkartmak” deyimi yerine daha sağlıklı ve çevreyi kirlemekten doğru adımlarla yardıma devam ediyor.

Gayret gösteriyorlar

Duyarlı ve bilinçli vatandaşlar olduğu kadar cahilliğini gözün içine sokarcasına gösterme gayretinde olan vatandaşlar, kumbaranın nasıl kullanılacağı gerek yazı ile gerekse de işaretlerle tarif edildiği halde inatla ve inatla farklı yöntemlerle kullanma gayreti içinde oluyor.

“Aynı manzarayla karşılaşmasın”

Kütahya Belediyesi Çevre Koruma ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehrin hemen hemen her noktasında cansiperane bir şekilde çalışarak vatandaşların daha temiz mahalle, bulvar, cadde ve sokaklarda yaşaması için gayret gösteriyor amma velakin bu vatandaşlar yüzünden bölge sakinleri de rahatsız oldukları bu görüntüler karşısında şikâyetlerini gizleyemiyor. Meydan Mahallesi Musalla Caddesi oturan bölge sakinleri, “Bu aparatı sağ olsun Belediyemiz Muhtarlığımız öncülüğünde gayet münasip bir yere yerleştirdi. Bu hem geri dönüşüm hem de yardımlaşma sebebiyle bir hizmettir.  Bu aparatı ne yazık ki kullanmayı bilmeyen veya işine gelmediği için kullanamayan bireyler var. Bunların yanı sıra maalesef çöp toplayıcıların bunları vazifesi olmamasına rağmen karıştırması bu işin ayrı bir üzücü yanı oluyor. Eğitim hayat boyudur lakin okulda alınan eğitim ağacı yaşken eğiltir. O yüzden yeni gelen nesil lütfen çöp adabı verilsin ki bu manzaraları onlar yaşamasın.” dediler.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için : 0.274.333 43 36’yı arayabilir, ku[email protected]  adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ