“Çiko” okullu oldu, sınıfları doldurdu

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü uhdesinde faaliyetlerini sürdüren Şehit Polis Elvan Özbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaşayan ve okul personeli tarafından beslenen “Çiko” isimli kedi, her gün öğrencilerle birlikte sınıflara giriyor ve ders dinliyor.

Okulun maskotu oldu

Kütahya Altıntaş Şehit Polis Elvan Özbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde barınan Çiko isimli kedi, öğrencilerin ve velilerin ilgi odağı oluyor.  https://www.kutahyaninsesi.com/ haber sitesinde yer alan habere göre okulun maskotu gibi olan Çiko, hafta içlerinde ders saatlerinde öğrencilerle birlikte derslere giriyor.

‘Okullu kedi’ olarak tanınıyor

Öğrenciler arasında ‘Okullu kedi’ lakabıyla bilinen Çiko için fotoğraf ve videolar çekilirken, sevimli kedi teneffüslerde onlarca öğrenci başına üşüşmesine rağmen hiç kimseye saldırmıyor.

Öğrencileri ruhsal olarak rahatlatıyor

Öğrencileri ruhsal anlamda rahatlatan ve onlara hayvan sevgisini aşılayan Çiko, okul kurallarını da ihmal etmiyor.

“Muzip ama saldırgan olmayan bir öğrencimiz”

Çiko’nun 3 yıldır okullarında olduğunu söyleyen Okul Müdürü Enes Eser, “Tabii öncesinde insan tedirgin oluyor. Acaba nasıl karşılanır ya da öğrenciler ve öğretmenler ne tepki verirler diye düşünüyorsun. Ama okula alıştığı günden itibaren Çiko daha bir olgun davrandı. Burada öğretmen arkadaşlar ve öğrenciler de ona gayet çabuk alıştılar. İşin sonunda güzel bir ortam yakaladık. Yani okulun kurallarına uyan ve kesinlikle öğrencilere saldırma huyu olmayan bir öğrencimizdir. Arada ufak tefek muzipliklerle bizi korkuttuğu da olmuyor değil” dedi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ