ÇİFTÇİLER GÜNÜ KUTLANDI

Kütahya Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş,14 Mayıs  Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle Kütahya zafer meydanı önünde bulunan Atatürk heykeli önünde düzenlenen tören ve ardından çelenk sunumuyla çiftçiler gününü kutladı.

Kütahya Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş ve beraberindeki heyetle birlikte Zafer Meydanı Önünde bulunan Atatürk heykeli önüne 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle çelenk koydu.

14 MAYIS DÜNYA ÇİFTÇİLER GÜNÜNÜ KUTLARIM

Kütahya Ziraat Odası Başkanı Ömer Demirtaş yaptığı açıklamada “Kütahya çiftçisinin modern tarımcılıkta önemli mesafeler katettiğini dile getiren Demirtaş, “Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin de üyesi olduğu Uluslararası Tarım Üreticileri Federasyonunun kuruluş tarihi 14 Mayıs 1946 olup, bu tarih bütün dünyada, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanmaktadır. Tarım, gündelik yaşantımızın sürdürülmesinde hayati önem taşıyan ve Türkiye’de istihdam alanında büyük paya sahip olan bir sektördür. Son yıllarda, modern tarım teknikleri sayesinde verim artışını sağlayıcı uygulamalar hayata geçirilmeye başlamıştır. Bu uygulamaların gerçekleştirilmesi ile birlikte gelişmiş bir tarım sektörü, bilinçli ve çağdaş bir çiftçi yaşamı hedeflenmektedir. Tarım sektöründe hedeflenen yarınlara ulaşabilmenin yolu, çiftçilerimizi her türlü tarımsal konuda desteklemekten geçmektedir. Fedakâr Türk çiftçimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü kutlar, bereketli bir yıl geçirmelerini temenni ederim” dedi.

SOSYAL MESAFEYE ÖNEM VERİLDİ

14 Mayıs Çiftçiler günü münasebetiyle Atatürk heykeli önüne çelenk sunumu gerçekleştiren Kütahya Ziraat Odası Başkanı ve beraberindeki heyet çelenk sunumu esnasında sosyal mesafeye dikkat ettiler.

PAYLAŞ