ÇİÇEK’E ZİYARET

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Emet İlçe Müftüsü İsmail Çınar ve Din Görevlileri Emet Kaymakamı Hasan Çiçek’i makamında ziyaret etti.

Covid-19 tedbirlerine riayet edilerek gerçekleşen ziyarette Emet Kaymakamı Hasan Çiçek’ e din görevlileri adına çiçek takdim eden İlçe Müftüsü İsmail Çınar, 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası ‘ nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl bir temanın ön plana çıkarıldığını, haftanın bu yılki temasının ise ‘ Cami ve İlim ‘ olduğunu ifade ederek hafta dolayısıyla gerçekleştirilecek program hakkında bilgiler sundu.

İlçe Müftüsü İsmail Çınar ve beraberindeki din görevlilerine ziyaretleri dolayısıyla teşekkür eden Emet Kaymakamı Hasan Çiçek; “1-7 Ekim Camiler ve Din görevlileri haftanızı kutluyor, çalışmalarınızda üstün başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Özellikle de koronavirüsle mücadele kapsamında almış olduğunuz görevleri başarıyla yerine getirmenizden dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Camiler ve Din görevlileri haftasının bu yılki temasının cami ve ilim olması hasebiyle, önemli bir hususun altını çizmek isterim. Bilindiği üzere, camiler her ne kadar aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığımız yerler olmakla birlikte, aynı zamanda da ilim ve eğitim müessesesi, irşat ve irfan merkezleridir. Bu anlamda değerlendirilmesinin yanı sıra, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz yerlerdir. Camilerimiz vatan sevgisinin, milli bütünlüğün telkin edildiği, şehitlik gazilik ruhunun beslendiği, çalışma azminin, güzel ahlakın işlendiği dini ve milli kültür ocaklarımızdır. Camiler aynı zamanda birbirimize merhamet etmeyi, acıları paylaşmayı, kimsesiz, yoksul, dul ve yetimlere yardım etme duygularını kazandığımız mabetlerdir. Ülkemizin dört bir yanında hizmet veren din görevlilerimiz, aydınlatıcı, uzlaştırıcı, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkı aydınlatırken, sosyal sorunlara da çözüm arayan, ulvi bir vazifeyi yerine getirerek toplum hayatında önemli bir görev üstlenmişlerdir. Bu vesileyle ; Camiler ve Din görevlileri haftasının ülkemiz, milletimiz ve tüm din görevlilerimiz için ilim ve irfan dolu hizmetlere vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz eder, camilerimizin yapım ve onarımında, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımıza en kalbi şükranlarımı sunarım” diye konuştu.

PAYLAŞ