ÇİÇEK: SAYGIMIZI GELECEK NESİLLERE AKTARACAĞIZ

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü‘ münasebetiyle yaptığı açıklamada, yaşlılara gösterilen saygının gelecek nesillere aktarılacağını dile getirdi.

, ‘1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’ münasebetiyle yazılı açıklamada bulunan Emet Kaymakamı Hasan Çiçek; “Yaşlılarımız, dünden bugüne kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi yarına taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır” dedi.

“ŞEVKAT VE HUZURU FAZLASIYLA HAK EDİYORLAR”

“Milli ve manevi değerleri yaşatarak, bunların gelecek nesillere aktarılmasında köprü görevi üstlenen yaşlılar, hayat tecrübeleri ve geçmişten günümüze tanıklık ettikleri değerler ile gençlere yol gösterici birer ışıktırlar. Onların maddi manevi bereket unsuru olarak görülmesi gerektiğine inanıyorum” ifadelerinin yer aldığı mesajında Emet Kaymakamı Hasan Çiçek’in açıklaması şöyle:

“Unutulmamalıdır ki, her genç insan, bir yaşlı adayıdır. Hayatımızı bu gerçeği göz önünde bulundurarak yaşamalıyız. Ömürlerinin büyük bir bölümünü vatanına ve milletine hizmet ederek geçiren ve kazandıkları hayat tecrübeleriyle bizlere yol gösteren büyüklerimiz, hayatlarının bu döneminde bekledikleri ilgi, şefkat ve huzuru fazlasıyla hak etmişlerdir. Ne mutlu bize ki, millet olarak, büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, aksine, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz. Bizlerin büyüyüp yetişmemizde bin bir emek sarf eden anne ve babamız başta olmak üzere tüm yaşlılarımızın bizlerden en büyük beklentisi olan sevgi ve saygımızı her fırsatta onlara gösterip bu güzel hasletimizi ileriki nesillerimize aktararak devam ettirmeliyiz. Devletimiz yaşlı vatandaşlara götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Bu nedenle hayırsever vatandaşlarımız ile ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın her zaman desteğine ihtiyacımız vardır. Özellikle pandemi süresince evinden çıkamayan, ihtiyaçlarını gideremeyen yaşlılarımıza Covid-19 tedbirlerine uyarak yardımcı olmak vazifemiz olmalıdır. Çeşitli sebepler ve imkansızlıklar nedeniyle ailelerinden, evlatlarından ve yakınlarından gereken hizmeti göremeyen yaşlılarımıza devletimiz sahip çıkarak en iyi koşullarda bakımlarını yapmaktadır. Ayrıca, bir çok yaşlımız da evde bakım hizmetinden yararlanmaktadır. Tüm bu yapılan yardım ve hizmetlere rağmen, unutmamamız gerekir ki, her ne kadar devletimiz huzur evlerinde, kimsesiz ve yaşlılarımıza, yeterli derecede maddi ve manevi imkânları sunsa da, onların manevi olarak rahat edecekleri yegane yerleri, evlatlarının, yakınlarının yanıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm büyüklerimizin Yaşlılar Günü’nü kutluyor, ebediyete irtihal etmiş büyüklerimize rahmet, hayatta olanlarımıza da sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.”

PAYLAŞ