ÇİÇEK: ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORLAR

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yaptığı yazılı açılamasında öğretmenlerin bilgi çağı olan günümüzde özveri ile çalıştığını ifade etti.

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Kaymakam Hasan Çiçek; “Millet Mektepleri’nin açıldığı ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum” dedi.

“Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir” ifadelerinin yer aldığı kutlama mesajında Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlığa doğruyu, güzeli ve iyiyi öğreten, ilim ve irfanı kuşaktan kuşağa aktaran öğretmenler, dünyanın her yerinde çok kutsal bir vazifeyi icra etmektedirler. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal “Yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin becerinizin ve fedakarlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Yeni nesli, bu özellik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir.” diyerek görev ve sorumluluğunuzun ehemmiyetine vurgu yapmıştır.  İnancımızın ilk emri, insanlığın içinde bulunduğu cehaletin sona erdirilmesi için “Oku” olmuştur. Bu anlamda Hz. Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum ” diyerek ilim ve irfana verdiği önemi belirtmiştir. Tarih boyunca ecdadımız, ilim-irfan ehli âlimlerimizin yeryüzüne miras bıraktığı buluşlarla anılmış, zamanın en ünlü kütüphanelerini âlimlerimizin kıymetli eserleri doldurmuştur. Çağımız bilgi çağıdır, bilginin oluştuğu ve mayalandığı yerler ise eğitim kurumlarıdır. Bilginin kaynağı ise öğretmenlerimizdir. Eğer ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine çıkacaksa öğretmenlerimizin üstün gayretleriyle ve Atatürk’ün ifadesiyle “Aklı hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” sayesinde olacaktır. Ülkemizin her köşesinde çok zor şartlarda ilim ve irfanı, doğruyu ve güzeli, evrensel değerlerle birlikte maneviyatımızı, vatan ve millet aşkını yavrularımıza aşılamak için azim ve kararlılıkla görev yapan bütün öğretmenlerimizi ve eğitim idarecilerimizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Özellikle koronavirüsle mücadele kapsamında almış oldukları görevleri büyük bir özveri ile yerine getirdikleri için de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi, eğitim şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, ülkemizin ve milletimizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin “ Öğretmenler Günü “ nü kutlayarak, aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve başarılı, uzun ömürler diliyorum.”

PAYLAŞ