ÇİÇEK: GÜZEL GÜNLERE KAVUŞACAĞIZ

Kaymakam Hasan Çiçek, İlköğretim Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, tüm dünyada baş gösteren pandemi süreci sonrasında güzel günlere yeniden kavuşulacağına dikkat çekip, eskiden olduğu gibi tüm okullarda çocuk seslerinin yankılanacağını dile getirdi.

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, İlköğretim haftası münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korana virüs etkisi dolayısı ile yeni eğitim yılı heyecanının buruk olduğuna dikkat çeken Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, normalleşme ile güze günlere yeniden kavuşulacağına dikkat çekti.

“GÜZEL GÜNLERE KAVUŞACAĞIZ”

 Kaymakam Çiçek, mesajında, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkânları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük gayretlerle ilçemizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz. Bu yıl dünya genelinde baş gösteren koronavirüs salgını nedeniyle birçok alanda olduğu gibi eğitimde de çocuklarımız okullarından uzak kalsa da, inanıyorum ki normalleşeceğimiz günlere yeniden hep birlikte kavuşacağız ve eskiden olduğu gibi okullarımız yine çocuklarımızın sesleriyle yankılanacaktır” dedi.

EN BÜYÜK GÖREV AİLEDE

        Kaymakam Çiçek, “Aileden başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımını okul dönemi oluşturmaktadır. Bu süreçte elde edilen kazanımlar, bireylerin ve dolayısıyla da gelecekte milletimizin hayatını şekillendirecektir. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir” şeklindeki mesajında şunlara değindi:

“Bundan dolayıdır ki bir toplum, medeniyet sahasında ne kadar yol almak isterse; eğitime o kadar önem vermek durumundadır. Atatürk’ün “Eğitimdir ki bir ulusu, ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır; ya da tutsaklık ve düşkünlüğe bırakır” sözleri, eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir. Amacımız, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitimden aldığı güçle yoğun rekabet ortamının şartlarına uyum sağlayabilen, bağımsız düşünebilen ve sorgulayan bireyler yetiştirebilmektir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitim hayatını tamamlamaları için elimizden gelenin daha fazlasını yapmak zorundayız.

        Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilçemiz ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.”

PAYLAŞ