ÇİÇEK: GAZİLERİMİZ BİZE EMANET

19 Eylül Gaziler Günü, tüm yurtta olduğu gibi Emet’te de kutlandı. Kutlama programında konuşan Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Şehit aileleri ve Gazilerin kendilerine emanet olduğuna dikkat çekti.

Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Anıtına, Kaymakam Hasan Çiçek, Belediye Başkan Vekili Av. Yasin Yılmaz ve ECDAD Derneği Başkanı Ali Duyan tarafından çelenk sunulmasıyla 19 Eylül Gaziler günü programı düzenlendi.

Törene Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Belediye Başkan Vekili Av. Yasin Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Neşet Öztürk, İlçe Emniyet Müdür Vekili Emre Vural, bazı kamu kurum ve kuruluş amirleri, bazı siyasi parti temsilcileri, ECDAD Derneği Başkanı Ali DUYAN ile gazilerimizin temsilcileri  katıldı.

Hükümet Konağı önünde  bulunan Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm şehit ve gazilerimiz için bir dakikalık saygı duruşuna müteakip, İstiklal Marşımız okundu ve aynı anda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce görevlendirilen personel tarafından Bayrağımız göndere çekildi. Çelenk sunma töreni salgınla mücadelede alınan tedbirlere uygun şekilde katılımcı sayısı, fiziki mesafe, maske kullanımı ve temizlik kurallarına uyularak gerçekleştirildi.

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, tören sonrası yapmış olduğu açıklamalarında, “Bu gün şanlı bayrağımız vatan semalarında ihtişamla dalgalanıyorsa, millet olarak şanlı bayrağımızın altında, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız olarak yaşıyorsak ; bunu, dün Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Cevizdere’de, Kore’de, Kıbrıs’ta, bugün de terörle mücadelede vatanın müdafaası ve dünya barışı için şehadete ulaşan, gazi olarak dönen kahraman evlatlarımıza borçluyuz” ifadelerini kullanıp şunları dile getirdi:

“Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin mirasçıları olarak bize düşen görev, bizlere emanet edilen bu kutsal topraklar üzerinde, atalarımızın güzel ülkemiz için ödedikleri büyük bedelin anlam ve öneminin farkındalığı ile vatan topraklarına sahip çıkmak ve Cumhuriyetimizi yeni kazanımlarla yarınlara taşımak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden, değişen ve gelişen dünyanın çağdaş, kalkınmış, güçlü ülkelerinden biri olma yolundaki hedefimize azim ve kararlılıkla yürümektir.

Bu vesileyle ; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, mukaddes değerlerimizin muhafazası ve terörle mücadelede hayatlarını tereddütsüz tehlikeye atan gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor, bu uğurda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Hayatta olan tüm gazilerimizin ve Gazi Emetli hemşerilerimin Gaziler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte kendilerine sağlıklı ve mutlu, uzun ömürler diliyorum.” 

Daha sonra koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında gazilerimiz ve kıymetli ailelerinin sağlıklarını korumak amacıyla  programa davet edilemeyen diğer gazilerimiz  aranarak hal ve hatırları soruldu, herhangi bir talep ve ihtiyaçlarının bulunup bulunmadığı öğrenilerek, bu özel günleri kutlandı.

Akabinde Kaymakam Çiçek ve beraberindeki heyet, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret ederek, görevli personelin şahsında gazi olan personelin Gaziler Gününü kutladı, hal ve hatırını sordu, ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek, kendilerine kolaylık ve başarılar diledi.

PAYLAŞ