CHP’ye AK Parti’den büyük tepki! ‘CHP DEM’leniyor!’

CHP’nin şehitlerimiz için ortak bildiriye katılmaması Kütahya’dan da büyük bir tepki topladı.

Pençe Kilit Harekât Bölgesinde 12 askerimizin şehit olması sonrasında AK Parti, MHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi grupları teröre karşı ortak bildiri imzalanarak yayınlanmasını teklif ettiler. Bu teklife CHP ve DEM Parti grubunun imza atmaması büyük tepkilere neden oldu.

Vekiller’ den sert açıklama

Bildiriye CHP’nin imza atmayarak DEM Parti ile aynı tarafta yer alması sonrasında AK Parti Kütahya Milletvekilleri açıklama yaparak “İçinden geçtiğimiz bu hassas dönemde kahramanlarımızın canına kast edenlerin sözcülerinden medet uman CHP’nin bu tavrına milletimiz hiç şüphesiz gereken cevabı verecektir. Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar. Haktan hakikatten yana bakın siz” paylaşımına yer verildi.

“Yine bu milletten, bu devletten yana değil”

AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay ise yaptığı paylaşımında “Bölücü terör örgütü PKK tarafından 2 gündür gerçekleştirilen hain terör saldırılarında 12 vatan evladımızın şehit olması sebebi ile Gazi Meclisimizde 4 siyasi parti grubu olarak kınama bildirisi okundu. CHP ve DEM kınamaya katılmadılar. Yine bu milletten, bu devletten yana değiller. Bu vesile ile tekrar kahraman Şehitlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ