CHP’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Sekreteri Bünyamin Kusun, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yaptığı açıklamasında, çağdaş medeniyet düzeyine çıkmanın fedakat ve cefakar öğretmenler sayesinde olduğunu ifade etti.

CHP Kütahya İl Sekreteri Bünyamin Kusun, yaptığı yazılı açıklama ile 24 Kasım Öğretmenler gününü kutladı.

CHP İl Sekreteri Bünyamin Kusun, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“24 Kasım 1928 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanını kabul ettiği günü 1981 yılından itibaren her yıl hep birlikte Öğretmenler Günü olarak kutlamaktayız.

Aileden sonra çocukların hayata hazırlanmasında büyük rol oynayan öğretmenler, dünyanın da şekillenmesinde en önemli etkenlerdendir. Bu yüzdendir ki yılda bir gün de olsa öğretmenler günü olarak kutlanır.

Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirme misyonunu üstlenen öğretmenlerimiz, 24 Kasım Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.

Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı, en kutsal ve ölümsüz mesleğidir. Muhatabı insan olan onu hayata hazırlayan tohumdan yeşermesini sağlayan bir meslektir öğretmenlik.

Öğretmenin görevi erdemli bir toplumun temellerini atmaktır. İnsan yaratılanların en yücesi, en donanımlısıdır çünkü bir akla sahiptir. Fakat bazen en vahşi, en acımasız, en dengesiz davranışları da sergileyen yine insandır. Bu yanlışlara düşmemek için insan hayatında eğitim almalıdır. Eğitim alsın ki davranışlarını kontrol etsin ve diğer insanların haklarına saygı duymayı öğrensin.

İşte öğretmenler küçük yaşta insanlara bunları aşıladıkları için öğretmenlik mesleği kutsaldır.

Bir insanı kötülüklerden alıkoyup iyiliğe sevk etmek “üzerine güneşin doğduğu her şeyden daha hayırlıdır” sözü bu mesleğin ne kadar şerefli bir gayeye hizmet ettiğini gösterir.

Her şeyin ekonomik menfaat olduğu günümüzde bu kutsal görevi hakkıyla  ifa etmek büyük başarıdır.

Kazanılması gereken asıl büyük servet para, makam, şan, şöhretten ziyade erdem, bilgelik ve başarının verdiği iç huzurdur.

Çağdaş medeniyet düzeyine çıkmamız bu onuru taşıyan fedakar ve cefakar öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır.

Tohumları yeşertip ağaç seviyesine getiren öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun.

Bizleri bugünlere getirip, bu dünyadan göçen,

Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz.

Emekli öğretmenlerimize ve halen görevini sürdüren tüm öğretmenlerimize minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Eğitim emekçilerinin örgütlü mücadelesinde görev üstlenen Eğitim-İş, Eğitim-Sen, Türk Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen gibi öğretmen sendikalarımızın değerli başkan ve yöneticilerinin, üyelerinin 24 Kasım Öğretmenler Gününü Cumhuriyet Halk Partisi olarak en içten dileklerimizle kutluyoruz.”

PAYLAŞ