Çelik’ten Tavşanlı çıkarması

Kütahya Valisi Ali Çelik, Tavşanlı ziyareti kapsamında vatandaşla bir araya gelip talepleri dinlerken yapımı devam eden pek çok çalışmayı da yerinde inceledi.

Kütahya Valisi Ali Çelik, Tavşanlı ilçesinde bir dizi incelemelerde bulundu.

Vali Ali Çelik, sulama göletlerinden, yol çalışmalarına, incelemeler yaptığı Tavşanlı ziyaretinde vatandaşlarla da bir araya gelip talep ve temennileri dinledi.

ÇELİK, SULAMA GÖLETİNİ İNCELEDİ

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Ayvalı Köyü’nde Kütahya İl Özel İdaresi tarafından yapılan Ayvalı Köyü Sulama Göleti’nde incelemelerde bulundu. 
Vali Çelik, 700 bin m3 su tutma kapasitesine sahip Ayvalı Köyü Sulama Göleti’yle 3 bin dönüm alanın sulandığını söyledi. 

Vali Çelik, kaynakların verimli kullanımı için köy sakinlerinin bilgilendirilmesini istedi. 

TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Kütahya Valisi Ali Çelik, ilçeleri tanıma ziyaretleri kapsamında halkla buluşmalarını sürdürüyor. 

Bir dizi inceleme ziyaretlerinde bulunmak üzere Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine giden Vali Ali Çelik, Balıköy beldesi ile Ayvalı Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Halkın istek, talep ve önerilerini dinleyen Vali Çelik, çözüm için ilgili kurum amirlerine talimat verdi. 
Vali Çelik, “Kaynakları verimli kullanarak hizmet üretecek ve her zaman daha iyisi için hep birlikte çalışacağız” dedi. 

AYVALI KÖYÜ’NDE İNCELEME

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Ayvalı Köyü’nde kaya düşmesi tehlikesi Toprakarme Gabion Projesi ile çözülecek. 
Dağdan düşen kayaların Ayvalı Köyü halkının can ve mal güvenliğini tehdit etmesi nedeniyle Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Kütahya Valisi Ali Çelik’in talimatıyla harekete geçti. 
Bölgedeki tehlikenin ortadan kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için afet önleyici tedbir kapsamında AFAD Müdürlüğü teknik personellerince Toprakarme Gabion Projesi hazırlandı. 
Kütahya Valisi Ali Çelik, bölgede incelemelerde bulunarak proje hakkında bilgiler aldı. 
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından desteklenen projenin 2,5 ay içinde tamamlanacağı bilgisini aktaran AFAD Müdürü Ahmet Ali Artun, proje kapsamında Ayvalı Köyü yerleşimini tehdit eden kayaları durdurmak üzere 3 m. yüksekliğinde, 370 m. uzunluğunda toprakarme gabion set ile 150 m. uzunluğunda doğal set yapılacağını kaydetti. 
İncelemede Vali Çelik’e Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, AFAD Müdürü Ahmet Ali Artun ile İl Encümeni Üyesi Ali Osman Ergün eşlik etti.

TARIMSAL SULAMA HAVUZLARINI İNCELEDİ

Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Balıköy beldesinde Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yapılan tarımsal sulama havuzlarını inceledi. 
Çaldibi, Dümrek Hüseyin Paşa ve Dümrek Orta Mahallesi sulama havuzlarında incelemelerde bulunan Vali Çelik’e Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Kütahya İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Orhan Özçalık ile İl Encümeni Üyesi Ali Osman Ergün eşlik etti. 
65 bin TL maliyetli Çaldibi tarımsal sulama havuzunun tamamlandığını aktaran Vali Çelik, 390 m3 su tutma kapasiteli sulama havuzuyla 600 dekar alanın sulanacağını söyledi. 
Vali Çelik, 45 bin TL maliyetli 290 m3 su tutma kapasiteli Çobanlar sulama havuzunun ise tamamlanmasıyla birlikte 500 dekar tarım arazisinin sulanacağını kaydetti. 
Sulama suyunun tarıma kazandırılmasının önemine dikkat çeken Vali Çelik, üreticilere imkanlar dahilinde destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi. 

YOLLARI İNCELEDİ

Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde inceleme ziyaretleri gerçekleştirdi. 
Vali Çelik, Tavşanlı’da Kütahya İl Özel İdaresinin kendi ekip ve araçlarıyla yapılan, yapımı devam eden ve planlanan yollarda incelemelerde bulunarak son durum hakkında bilgiler aldı. 

İlk olarak Balıköy – Değirmisaz yolunda devam eden onarım ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Çelik, 1 milyon 450 bin TL maliyetli yolun yüzde 70’inin tamamlandığını söyledi. 

Madanlar bağlantı yolu, Çaldibi Köy yolu ile Dereli köy yolunu da inceleyen Vali Çelik, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak’tan bilgiler aldı. 
Yol incelemelerini tamamlayan Vali Çelik, spor salonu yapılması planlanan Balıköy Ortaokulunda incelemelerde bulunarak bilgi aldı. İncelemelerde Vali Çelik’e Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Encümeni Üyesi Ali Osman Ergün eşlik etti. 

PAYLAŞ