ÇELİK: EYLEM PLANI OLUŞTURULMALI

Kütahya Valisi Ali Çelik, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.  Vali Çelik, Kütahya’nın kültür ve turizm potansiyelinin artırılması için kısa vadeli eylem planı oluşturulması gerektiğini söyledi.

Ziyarette; Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü Muammer Özer, Kütahya Müze Müdürü Serdar Ünan, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Mehmet Ali Karakaya, Vahit Paşa Yazma Eserler Kütüphanesi Müdürü Mevlüt Çetin, Kütahya İl Halk Kütüphanesi Müdürü Barış Başoğlu hazır bulundu. 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal; müzeler, müzelerin envanterleri, kültür varlıkları, Vakıflar Bölge Müdürlüğüne kayıtlı eserler, taşınmaz kültür varlıkları, turizm tesisleri, devam eden ve tamamlanan arkeolojik kazılar ile kütüphaneler hakkında Vali Çelik’e kapsamlı bilgiler verdi. 

“KISA VADELİ EYLEM PLANI OLUŞTURMALIYIZ”

Kütahya’nın kültür ve turizm potansiyelinin artırılması için aktif ve koordineli çalışma yürütülmesi gerektiğini kaydeden Vali Çelik, “Hititler, Frigler, Büyük Selçuklu Devleti, Germiyan Beyliği, Osmanlı İmparatorluğu dönemini yaşamış ve Türkiye Cumhuriyetinin kurtuluşuna ev sahipliği yapmış Kütahya’da tarihi kent izlenimini oluşturmalıyız. İlimizde birleştirilmesi gereken bir resim var. Dolayısıyla bütünsel bir hayal kurmalı, kısa vadeli eylem planı hazırlamalı, yapılması gerekenleri adım adım ama hızlı sonuç alacak şekilde hayata geçirmeliyiz” dedi.

PAYLAŞ