ÇAVDARHİSAR’A DEĞER KATACAK

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Çavdarhisar’a giden Kütahya Valisi Ali Çelik, ilçedeki programına Çavdarhisar Kaymakamlığı ile başladı.


Çavdarhisar Kaymakamı Armağan Yazıcı’yı makamında ziyaret eden Vali Ali Çelik, görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi. 


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Yazıcı; Aizanoi Antik Kenti’nde devam eden çalışmalar, ilçenin sosyal, ekonomik, eğitim, sağlık ve asayiş durumu hakkında Vali Çelik’e detaylı bilgiler verdi.


Yazıcı’nın Çavdarhisar Meslek Yüksekokulunun eksiklerini dile getirmesi üzerine ziyaret esnasında DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal ile iletişime geçen Vali Çelik, okulun son durumu ve neler yapılabileceğine dair Uysal’dan bilgiler aldı. 


“TURİST REHBERLİĞİ PROGRAMI ÇAVDARHİSAR’A DEĞER KATACAK” 


Çavdarhisar MYO’da Turist Rehberliği programının öğrenci kabulüne başlamasının heyecan verici ve sevindirici olduğunu kaydeden Vali Çelik, “Çavdarhisar ve Aizanoi’ye değer katacak önemli bir gelişme. Okulumuzdaki eksikleri ve yaşanan sıkıntıları aşmak için ne gerekiyorsa yapalım. Biz de destek olalım” dedi. 


İlçedeki kadın ve genç nüfusu hakkında bilgiler veren Yazıcı, kadınların vakitlerini değerlendirebileceği bir alan olmadığını paylaştı.


“KADIN VE GENÇLERİMİZ İÇİN BİR MERKEZ OLUŞTURMALIYIZ”


Bunun önemli bir eksiklik olduğunu belirten Vali Çelik, gençlerin ve kadınların zamanlarını verimli şekilde değerlendirebileceği, sportif ve kültürel faaliyetlerle hayata katılım sağlayabileceği bir merkez oluşturulması için çalışma yapılmasını istedi. 

Vali Ali Çelik Kaymakamlık ziyaretinin ardından Çavdarhisar Meslek Yüksekokulunda incelemelerde bulunarak bilgiler aldı. 

PAYLAŞ