Çalıştayın açılışını Hediye Güral Gür, yaptı

Hizmet İhracatçılar Birliği tarafından “Turizm ve Seyahat Hizmetleri Strateji Çalıştayı” Hilton İstanbul Bosphorus’ta düzenlendi.

2024 stratejileri konuşuldu

2023 yılının değerlendirildiği, 2024 beklenti ve stratejisinin konuşulduğu çalıştayda, sektörde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik istişarede bulunuldu. Çalıştayın moderatörlüğünü İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Çiğdem Özarı ve ekibi gerçekleştirdi.

“Hizmet ihracatında turizm önemli yer buluyor”

Çalıştayın açılış programında konuşan TÜROB Başkan Yardımcısı, HİB-Hizmet İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Turizm ve Seyahat ile İlgili Hizmetler Komitesi Başkanı Hediye Güral Gür; Turizm hizmetlerinin de önemli oranda yer bulduğu hizmet ihracatına yönelik durum, beklenti ve önerilerin değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen çalıştayda ortaya çıkacak konularda hızlı ve çok yönlü çalışma başlatılacağını belirtti. Çalıştaya TÜROB adına Başkan Müberra Eresin, Başkan Yardımcıları Hediye Güral Gür ve Armin Zerunyan, Genel Sekreter İsmail Taşdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Topaloğlu ve Ayhan Hacıbektaşoğlu ile Hukuk Müşaviri Av. Yelda Dikmen Uras katıldı.

Fotoğraftaki tek kadın olarak gururlandırdı

Çalıştayın ardından birliğin Aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısı ise, Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar’ın teşrifleri ve Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç’in başkanlığında yönetim kurulu üyeleri ile Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdürü Tarık Sönmez’in katılımları ile gerçekleştirildi. Hizmet sektörlerine yönelik değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda sektörel sorun ve çözüm önerileri ele alındı. Toplantının ardından bir önceki HİB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat Birlik merkezinde ağırlanarak istişarede bulunuldu. Toplantının sonunda çekilen hatıra fotoğrafında Hediye Güral Gür’ün tek kadın olması ise dikkatlerden kaçmadı. İş dünyasında kadına yönelik verdiği değer ile Güral ailesi bu özelliği ile de Kütahya’nın adından her anlamda söz ettirmeye devam ediyor.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ