ÇALIŞMALARA HIZLI BAŞLADI

ÇALIŞMALARA HIZLI BAŞLADI

Kütahya Valisi Ali Çelik ayağının tozu ile çalışmalara vakit kaybetmeden başladı. Çözüm odaklı bir çalışma prensibine sahip olan Kütahya Valisi Çelik, vatandaşların sorunlarını yerinde çözdü.

Kütahya Valisi Ali Çelik Uşaklı olması ve beraberinde Kütahya’yı tanıması nedeniyle bölgeye hâkim olması Kütahyalı vatandaşlar tarafından da olumlu karşılandı.

HAFTASONU MESAİSİ

Kütahya Valisi Ali Çelik 10 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı valiler kararnamesi ile ilimize Kütahya Valisi olarak atanmasının ardından ilimize 19 Haziran itibari ile görevine resmen başladı. Göreve başlamasının ardından bölgedeki sorunlar hakkında bilgileri vakit kaybetmeden alan vali Çelik hafta sonu dahi mesai gözetmeksizin çalışmalarına hız kazandırdı. Hafta sonu tatilinde Kütahya Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Çelik Emniyet Müdürü Necmettin Koç’tan brifing aldı. Brifing ’de Kütahya’nın asayiş durumunun üzerinde durulduğu gazetemize gelen bilgiler arasında

ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMA

Vali Çelik sorun odaklı çalışmaları neticesinde Kütahyalılardan tam not aldı. Kütahya’ya geldiği kısa zamanda vatandaşların sorunları ile ilgilenmesi “Kütahyalı vatandaşlarca kısa zamanda sorunları değerlendirerek çözüm arayışında olan bir yapıya sahip” yorumları yapıldı.

AYAĞININ TOZUYLA ÇALIŞMALARA HIZLI BAŞLADI

Kütahya Valisi Ali Çelik, ayağının tozuyla çalışmalara hızlı başladı. Ahmetoluğu Köyü girişine dökülen kaçak hafriyat ve moloz atıklarının olduğu bölgede inceleme yapan Vali Çelik, çevre katliamına da duyarsız kalmadı. Vali Ali Çelik, bizzat olay yerine gidip duruma müdahale etti.

DOĞAYI KİRLETENLER CEZASIZ KALMAYACAK

Vali Çelik, yetkisiz hafriyat ve molozların atıldığı Ahmetoluğu Köyü girişine giderek incelemelerde bulundu. Temizlik çalışmalarının başladığını, çevreyi ve doğayı kirletenlerin cezasız kalmayacağını belirten Çelik önlemlerin alınacağını söyledi.

FOTO KAPAN VE KAMERA YERLEŞTİRİLECEK

Kütahya İl Özel İdaresi ve Kütahya İl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri Kütahya merkeze bağlı Ahmetoluğu Köyü girişine dökülen kaçak hafriyat ve moloz atıklarının temizlenmesi için çalışma başlatılırken bölgeye Kütahya Valisi Ali Çelik’in talimatı üzerine foto kapan ve kamera yerleştirilecek. Doğayı ve çevreyi kirletenlere fırsat verilmeyeceğinin altını çizen Vali Çelik, kaçak moloz ve hafriyat dökülmesinin önüne geçebilmek için il genelinde çalışma yapılarak belirlenen alanlara foto kapan ve kamera yerleştirileceğini, olaylara anında müdahale edilerek yasal işlem yapılacağını kaydetti.

KİMYASAL ATIK TESPİT EDİLMEDİ

Vali Çelik, bölgede yürütülen çalışmaları yerinde inceleyip Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Kütahya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Çatladan ile Ahmetoluğu Köyü Muhtarı Harun Güngör’den bilgiler aldı. Bölgenin basın ve yayın organlarında sit alanı olarak yer aldığı bilgisi ile kimyasal atık atıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıklayan Vali Çelik, “Bölgeye ivedilikle müdahale edildi. İl Özel İdaresi ile Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz gerekli incelemeleri yaptı. İncelemeler neticesinde kimyasal herhangi bir atık malzemesi bulunmadı” dedi.

PAYLAŞ