BURUK KUTLAMA

Türk Eğitim Sen Kütahya Şube Başkanı Erdoğan Aktaş, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle yaptığı açıklamasında Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” sözlerini hatırlattı.

Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Erdoğan Aktaş, yaptığı sosyal medya paylaşımında son günlerde eğitim camiasının sıkıntılarına yer verdi.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir’ ifadeleri ile yaptığı paylaşımda eğitim camiasındaki pek çok bireyin ortak sorunlarına değinip kutladığı 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında Türk Eğitim-Sen Kütahya Şube Başkanı Erdoğan Aktaş, şu ifadelere yer verdi.

“Vefa destek ekiplerinde yer aldık. Uzaktan eğitim yoluyla eğitime devam ettik. Eba destek noktaları oluşturduk. Bilgisayarı olmayan öğrencilerimize bilgisayar bulduk. İnterneti olmayan öğrencilerimize internet imkanı sağladık. Bilgisayarına Eba, Zoom gibi programları kuramayan çocuklarımızın, ailelerimizin evine gittik. Telefonla her öğrencimizle bağlantı kurduk. Şehirlere, mahallelere, köylere gittik. Uzaktan, yüz yüze, karışık, birleştirilmiş, ortak ders işledik. 90 civarında öğrencinin her ders yoklamasını aldık. Filyasyon ve denetim ekiplerinde koşturmaca görevler aldık. Azarlar işittik. Köy kahvelerine, cenazelere, taziye evlerine, düğün ve nişan merasimlerine kontrole gittik. Her öğrencimize ulaştık. Milletimizin her derdiyle uğraştık. Bakanlığımızın, İl, ilçe ve okul idarelerinin birbiriyle çelişen sürekli yazı ve talimatlarıyla uğraştık. Bütün eksiklikler bizden bilindi. Sokağa çıkınca ek dersimiz konuşuldu. Boşuna dememiş Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk: Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Kutlu Olsun!”

PAYLAŞ