BURASI KAMYON GARAJI DEĞİL!

Yunus Emre Mahallesi Akçay Caddesi üzerindeki boş araziyi kamyon park alanı olarak kullanılması, şehrin görüntüsünü bozmanın yanı sıra kamyon sürücülerinin olumsuz davranışları mahalle sakinlerini de oldukça rahatsız ediyor.

Yunus Emre Mahallesi Akçay Caddesi üzerindeki boş araziyi kamyon parkına çeviren sürücüler, görüntü kirliliğinin yanı sıra ahlaki dezenformasyonun habercisi haline geldi.

GÖRÜNTÜ KİLİLİĞİNE SON VERİLMELİ

Bölgede yaşayan vatandaşlar bu tutum ve davranışların sürmesi halinde oluşabilecek adli olayların da kaçınılmaz olduğunu işaret ediyor.

Gazetemize konuşan bir vatandaş; “Buradaki boş arazi üzerine park eden kamyon sürücüleri oldukça rahatsız edici davranışlar sergiliyor. Ailelerimiz evimizin balkonunda durmak bile istemiyor. Park etmeleri bir tarafa dursun bıraktıkları çöplerini bile biz topluyoruz. Sokağın başında bir çocuk parkı var. Sürücülerin gayri ahlaki davranışları çocuklarımızı da eşlerimizi de etkiliyor. Bu tür davranışlar sürerse bizlerin de tepkisi kaçınılmaz olacak. Burada hem bir görüntü kirliliği var hem de ahlaki kirlilik. Bu duruma son verilmesini istiyoruz” diye konuştu.

“SESİMİZ DUYULSUN”

Yaşanan bazı olumsuzluklar nedeniyle ihbarda bulunup durumu yetkililere bildiren bir vatandaş; “Bu alanda yaşanan bazı sorunları bizler yetkililere bildirdik. Kamyonların buradan kaldırmak bir yere dursun sesimizi duyuramadık. Bu arazinin özel mi yoksa devlet arazisi mi bilmiyoruz. Polisi aradığımızda buraya gelip duruma müdahale ediyorlar ancak bir çözüme kavuşmuyor. Ne kamyon sürücülerine ne de araçlara bir ceza bile yazılamıyor. Bizler sesimizin duyulmasını istiyoruz” diye konuştu.

İZİN VERİLMEMELİ

Mahallede yaşayan vatandaşlar cadde üzerindeki boş araziye girmek isteyen kamyonların kaldırımlar ve kilit taşlarına da zarar verip araziye girmek istediklerini belirtiyor.

Çocukların kamyon sürücülerinin olumsuz davranışlarından etkilenmesinden yaşadığı endişeyi dile getiren bir vatandaş; “Bu arazi kişiye de devlete de ait olabilir ancak bu kamyon sürücülerinin yaptığı olumsuz davranışlar hem ailelerimizi hem de çocuklarımızı kötü etkileyecek. Bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyoruz. Yetkililerden beklentimiz bu kamyonların bu araziye girmelerine engel olunması ve izin verilmemesi” dedi.

BURASI KAMYON GARAJI DEĞİL

Yapılan parklar sonrası çevreye atılan çöpler, oluşan görüntü kirliliği bir tarafa dursun kamyon sürücülerinin gayri ahlaki davranışları vatandaşları büyük ölçüde rahatsız ediyor.

Park ettikleri boş arazinin hemen yanında bulunan çocuk parkı ve içerisindeki çocuk ile ailelerine dahi aldırış etmeyen kamyon sürücülerinin davranışları kişi ve çocuklar üzerinde de olumsuz etki yaratıyor.

“GEREKEN YAPILMALI”

Akşam saatlerinde çocukların ve ailelerinin park alanında bulunması kamyon sürücülerinin gayri ahlaki davranışlarına engel olmadığını dile getiren mahalle sakini; “Burada eşlerimiz, kardeşlerimiz ve evlatlarımızın vakit geçireceği bir park var. Kamyon sürücülerinin bu alanı gayri ahlaki şekilde kullanması bizleri oldukça rahatsız ediyor. Uyardığımızda ise sizi ilgilendirmez diyorlar. İnsanlar artık tahammül edemiyor. Bu şekildeki bir davranışlar kabul edilemez. Bu durumdan bir an önce kurtulmak istiyoruz. Polisi arıyoruz geliyor uyarıda bulunup ayrılıyor. Bizim beklentimiz kişilerin uyarılması değil. Bizim beklentimiz bu durumdan bir an önce kurtulmak. Biz gerekenin bir an önce yapılmasını istiyoruz” dedi.

PAYLAŞ