BUNUN YERİ SOKAK DEĞİL

Geçtiğimiz hafta sonu Dumlupınar Stadında Tokat Sporu ağırlayan ve transfer yasağından dolayı alt yapı destekli bir kadro ile lige başlayan rakibi karşısında kağıt üzerinde ‘banko kazanır’ yorumları yapılan mavi şimşeklerin bu maçtan beraberlik ile ayrılması taraftarlar ve camia tarafından hayal kırıklığı olarak karşılanmıştı.

Maç sonrasında yönetime ve teknik kadroya istifa çağrılarının yapılması ile gerilen ortamı maça gelen Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık yatıştırarak istifa çağrısında bulunan gurubun dağılmasını sağlamıştı. Gazetemize yapmış olduğu ziyarette bu konunun kendilerini çok üzdüğünü belirten Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel, ‘bu davranış mavi lacivertli takıma gönül veren taraftarlarımıza hiç yakışmadı’ dedi.

BUNUN YERİ SOKAK DEĞİL

Fikir ve eleştiri kapılarının açık olup ayakları yere basan her tavsiyeyi ciddiyetle ele alacaklarını ancak Belediye Kütahyaspor tartışmalarının yerinin sokaklar olmadığına dikkat çeken Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel; “Maç sonrasında yol ortalarında ve bina tepelerinde hayati tehlikeler ile baş başa kalarak bile olsa bizleri izlemek isteyen ve destek veren tüm taraftarlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Keşke kendilerine aldığımız galibiyet ile teşekkür etse idik ama olmadı. Ben maç sonrasında bir iki kişinin gazına gelerek bizlere istifa çağrısında bulunan arkadaşlara buradan seslenmek istiyorum. Her şeyden önce Belediye Kütahyaspor camiasına sokak ortasında başkanına ve teknik heyetine bağıran çağıran ve istifa edin diyerek tepki gösteren tutum ve davranışlar hiçbir zaman yakışmaz. Bu tarz konuların görüşüleceği yada bu tarz taleplerin iletileceği yer sokak ortası değildir” şeklinde konuştu.

“CİDDİYE ALMIYORUZ”

Belediye Kütahyaspor’un aciz bir kulüp olmadığını işaret eden Başkan Cahit Özel, sokaktan yapılan çağrıları ciddiye almadıklarına dikkat çekip; “Henüz iki hafta maç oynamış olan ve yeni kurulan bir takımın hocasına ve yönetimine bu tarz tepkiler göstermek ne derece doğru ben herkese soruyorum. Belediye Kütahyaspor acizane bir kulüp değildir. Bizden yada teknik heyetten şikayeti olan kişiler ya da gruplar gelip direkt olarak kulüpte bizimle görüşüp dilek ve temennilerini iletebilirler. Bizim kapımız herkese sonuna kadar açık, fikirlere ve eleştirilere de her zaman saygı duyarız. Sokak ortasında bizi ve bizim hocalarımıza yapılan bu çağrıları ciddiye almayacağız. Bir iki kendi bilmezin sokak ortasında bağrışmalarından çekinip yada korkup gidecek değiliz. Biz bu takımla şampiyonluklar görmek ve şehrimizin adını daha üst liglerde duyurmak için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Şikayetimiz yok ama sadece tüm camiamızdan biraz daha sabırlı olmalarını ve bu gibi olaylara meyil vermemelerini istiyoruz” diye konuştu.

“YORUM YAPMAYIN FİKİRLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN”

Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit Özel; “Hem geçen sene hem de bu sene benim hakkımda yönetim kurulum ve teknik heyetteki hocalarım hakkında sosyal medya hesaplarında bazı eleştirici değil ama hakarete varan bazı yorumlar oluyor. Ben bu camia içerisindeki herkese eşit mesafedeyim ve yönetimdeki arkadaşlarım ve teknik kadromuzda aynı şekilde mesafeli duruşuna devam ediyor. Bizim bu duruşumuz bazı kesimleri ve kişileri memnun etmemiş olacak ki her yaptığımız işte ve her girişimimizde akıl almaz yorumlar ve eleştiriler alıyoruz. Daha öncede belirttiğim gibi bizim kulüp yönetim tarzımız ile ya da teknik kadromuzun yöntemleri ile ilgili sıkıntıları olan herkesi kulübümüze bekliyorum. Kendileri direk gelebilirler ya da bir sözcü seçip fikirlerini bizim ile paylaşabilirler. Tek istediğim sosyal mecralarda yaptıkları yorumları direkt olarak bire bir bizimle paylaşsınlar. Yapılan bir şeyleri doğru bulmadıklarında bunu bize iletebilirler. Sosyal medya üzerinden yorum yapan kişiler ile bir yerlerde karşılaştığımızda yüzlerini yere indirmesinler. Biz eleştiriye açığız ve hatamız olduğunu düşünen varsa da lütfen çıkıp yüzümüze söylesin. Sosyal ağlarda ve bu mecradan yaptıkları yorum yada beyanlar ile halkı kandırmalarına gerek yok.”

“KAPASİTEMİZ % 60 CİVARINDA”

Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel; “Ligin başlamasının üzerinden henüz iki hafta geçti. Takımımızın şuana kadar beklentileri karşılamadığının farkındayız ve teknik heyetimiz bu eksiklerin giderilmesi için var gücü ile çalışıyor. İki sakat oyuncumuz var ve ilaveten İstanbul deplasmanında çok önemli bir oyuncumuzu kaybettik. Buradaki maçın başlama düdüğünden 8 dakika sonra tamamen haksız yere takım kaptanımızı kaybettik. Evet istediğimiz ve beklediğimiz bir başlangıç olmamış olabilir ama ileri haftalarda kapasitemizi arttırdığımızda bu takımı kimse yenemeyecek ve şampiyonluğun en ciddi adayı olduğumuzda ne demek istediğimiz daha net olarak anlaşılacak. Şuan için iki hazırlık maçı yapan bir takım olarak lige başladık ve aramıza yeni katılan isimlerde oldu. Bu arkadaşların takıma adapte olması ile takımımızın yükselişi başlayacak.”

TEKNİK HEYETTEN MEMNUNUZ

“Maç sonrasında bizlere ve hocalarımıza yapılan istifa çağrıları ve tepkiler takımımızda olduğu gibi teknik kadronun da son derece moralini bozdu. Tesislerde kendileri ile gerekli görüşmeyi yaptık. Biz kendilerinden son derece memnunuz. Ben maçı tribündeki taraftar gibi izlemiyorum ve izleyemem. Tokat spor karşılaşmasında Polat hoca elindeki kadro ile yapabileceğinin en iyisini yaptı. Ben hocamızın çabasına ve kazanma isteğine tüm kalbimle inanıyorum. Elinden geleni yaptı. Defans hattından adam aldı ve gol aramaya gönderdi. Kısacası o elinden geleni yaptı ama henüz 8. Dakikada bir futbolcumuzun atılması elini kolunu bağladı. Bir mağlubiyetten dolayı kendisi ile yolları ayıracak değilim. Kendisi ile ikinci sezonumuza merhaba dedik ve teknik kadro durumu ile ilgili olarak her hangi bir B planımız yok. Kendisi ile çalışmayı seviyoruz ve takımımızı en iyi noktaya getireceğine inanıyorum” 

“HAKEMLERİ ELEŞTİRMEM AMA”

“Futbol camiası içerisinde yer aldığım ilk günden bu güne kadar hiç bir zaman mağlubiyetlerin arkasına sığınmak için hakemlere laf etmedim. İnsanlar hakkında bir yorum yapmak için ya da taraflı olduklarını beyan etmek için insanların ellerinde belgeleri olması gerektiğine inanan biriyim. Bu hafta sonu Tokat Spor karşılaşmasında düdük çalan ve bayraklar ile yer alan hakem triosunun nasıl bir maç yönettiğini benim yorumlamama gerek yok. Futbol ile alakası olmayan ve maça sadece bize destek vermek için gelen büyüklerimiz, arkadaşlarımız bile bu nasıl bir hakem bu nasıl bir yönetim diye sordu. Yapacak hiçbir şey yok. Bu hakemler ile lig devam edecek. Bu insanların şartlı geldiklerini ya da bu yönetim tarzını bir şeyler ile bağdaştırmak için elimizde belge ve bilgiler olması lazım. Ben çamur at izi kalsın tarzında yorumlardan haz almıyorum. Bir gün bu tarz yönetimlerin ardında bir şeyler olduğuna dair bir belge olursa bunu maç sonu açıklamalar ile değil gerekli yerlere direkt olarak yetkili mercilere başvurarak gerekeni yaparız.”

PAYLAŞ