Bugün Özdemir’le görüşecek

Belediye Kütahyaspor Kulübü Başkanı Cahit Özel, katıldığı bir canlı yayında pazartesi günü TFF Başkanı Nihat Özdemir ile bugün görüşeceklerini açıkladı. Canlı yayında sert sözleri ile tepkisini dile getiren Başkan Özel; “Bu işi bilmiyorsanız gidin beton satın kardeşim” diye konuştu.

Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) alınan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kararına tepkiler her geçen gün büyüyor.

Belediye Kütahyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Özel, bir TV kanalındaki spor programına telefonla katıldı. Özel, alınan kararın bir facia olduğu işaret edip; “Dört maçımız kaldı ve liderle aramızda bir puan var. Bize sormadan yani BAL’da oynayan takımlara sormadan, bizim hakkımızda karar alıyorlar. Neye dayandırdıklarını da çözemedik. Pandemi sürecinde il takımlarını özellikle organize eden, bu raporları hazırlayan, adaletli bir şekilde işleme koyan da biziz. Ancak biz BAL takımları olarak derdimizi anlatacak insan bulamadık. Görüşme yaptığımız herkes, hakkımızın yenildiğini düşünüyor. Biz derdimizi anlatabilecek bir merci bulamıyoruz. Ali Düşmez dediler ama Ali Düzmez’in de kof olduğunu, boş olduğunu ve fuzuli olduğunu anladık biz. Ali Düşmez’in sözünün geçmediği yerde ‘ben elimden geleni yaptım’ deyip çekildiğini gördük.”

TARAFTARA ÇAĞRI

Tüm takımların taraftarlarının CİMER’e bu konuyu yazmalarını isteyen Belediye Kütahyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Özel “biz devlet düşmanı değiliz. Sokağa çıkmak, cam kırmak, araba yakmak gibi dertlerimiz yok. Şikâyetimizi medeni ve demokratikçe yapmalı ve sesimizi duyurmalıyız” dedi.

Cahit Özel’in açıklamalarından satır başları:

“BU İŞ GÖNÜL İŞİ”

Sezon başından bu yana sahaya yansıttıkları ruhun bir gönül işi olduğuna dikkat çeken Başkan Özel; “Ben bu kararın döneceğini ve adaletin yerini bulacağını düşünüyorum. Bu inancımı hiç yitirmedim. Edirne ve Tekirdağ milletvekilleri TBMM’de bu konu hakkında konuşma yaptılar. Keşke diğer bütün illerin de milletvekilleri çıkıp bir konuşma yapabilselerdi. Bu iş siyaset işi değil, gönül işidir. Bunlar şehirlerin takımlarıdır. Siyasetin takımı değil” dedi.

“PAZARTESİ ÖZDEMİR İLE GÖRÜŞECEĞİZ”

“Pazartesi günü TFF Başkanı Nihat Özdemir’den bir randevu talep ettik. Şuanda onun çalışmasını yapıyoruz. Bütün il takımları olarak Pazartesi günü Nihat Özdemir Bey ile görüşeceğiz. Onların gözlerinin içine bakarak şunu soracağım; bizim hakkımızı bize sormadan nasıl sattınız diyeceğim 

Gidin beton fabrikasında betonculuk yapın. Yani federasyon işini bilmiyorsanız, amatör takımları bilmiyorsanız, BAL takımlarını bilmiyorsanız bunların hakkındaki kararı da siz vermeyin kardeşim. Bilen adamlar karar versin. Hayatında amatör bir maç seyretmemiş bir adam, amatör lig hakkında karar verici oluyor. Var mı böyle bir dünya? Şehirlerin geleceği ile oynuyorlar. Hiç bir ilin takımının kulüp başkanını adam yerine koymadan, fikrini almadan karar veriyorlar. Biz adaletsiz bir şey istemiyoruz. Hakkımız olanı istiyoruz.”

PAYLAŞ