Birikim geleceğe taşınıyor

Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti, Kütahya Valisi Ali Çelik başkanlığında toplandı. 

Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezindeki toplantıya; Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe ile Tavşanlı OSB Müteşebbis Heyeti Üyeleri katıldı. 

1 Ocak  – 31 Mart arası faaliyet raporu, denetleme raporu, OSB uygulama yönetmeliğinin değişikliği maddelerinin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda Vali Çelik, alınan kararların uygulanabilirliğinin sağlanması ve firmalara destek olunması gerektiğini söyledi.
“TAVŞANLI GEÇMİŞTEN ALDIĞI BİRİKİMLERİ GELECEĞE TAŞIYOR”

Toplantının ardından değerlendirmelerde bulunan Vali Çelik, “İl ve ilçelerimizin en önemli bakış açısı istihdam ve üretim olmalı ki bunu Tavşanlı’da görmek bizlere mutluluk verdi. Tavşanlı kendi potansiyelini, geçmişten aldığı birikimleri geleceğe taşımak için ciddi adımlar atmış. Toplantıda; 1. etap, 2. etap ve şu anda çalışmaları devam eden 3. etapla ilgili de istişarelerde bulunduk. 3. etapla ilgili süreç inşallah hızlı bir şekilde tamamlanır. Yatırımcıların Tavşanlı’ya ilgisi çok fazla. Oradaki yatırımcılarla, fabrika sahipleriyle konuştuğumuzda bunu rahatlıkla görebiliyoruz” dedi.

Tavşanlı Organize Sanayi Bölgesi Meslek Edindirme ve Geliştirme Merkezinde de incelemelerde bulunan Vali Çelik, Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) iş birliğiyle oluşturulan sac işleme ve kaynak, CNC ve bilgisayar, elektrik ve elektronik ile otomasyon atölyelerinde incelemelerde bulunup bilgiler aldı. 

PAYLAŞ