BEŞ YILLIĞINA KSBÜ’YE VERİLDİ

Tavşanlı Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısının 2. oturumu Kültür Sarayı’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mustafa Güler’in başkanlığında toplanan meclis Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne ait 2 gündem maddesini görüşerek karara bağladı.

Tavşanlı Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısında ilk görüşülen konu Belediyenin 3 yıllık plan ve bütçesi olurken, ikinci konu ise pandemi dolayısıyla bir süredir kullanılmayan belediye pasajının 3. katındaki düğün solunun Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne tahsisi oldu.

Bu sene öğrencilerini kabul etmeye başlayan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tavşanlı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nun kendi kampüsünü inşa edinceye kadar 5 yıllık süreyle söz konusu düğün salonunu kullanabileceği bildirildi.

“8 BÖLÜME KADAR ÇIKABİLİR”

Üniversite yönetimi düğün salonunda tadilat yaparak burayı sosyal tesis haline çevirecek. Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Mustafa Güler, üniversitenin gelişmesi, öğrenci sayısının artması ve dolayısıyla Tavşanlı ekonomisine katkı sunması için bu kararın yerinde olduğunu vurguladı. Başkan Güler “Prof. Dr. Vural Kavuncu hocamızın rektörlüğünde Kütahya’da kurulan 2. üniversite bizim içinde bir şans oldu. DPÜ haricinde Tavşanlı’mızda 2. yüksek öğretim kurumuna kavuşmuş durumda. Tabi onlar şimdilik kendi yerleşkelerini yapıncaya kadar Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hizmet veren, eski ortaokul olarak bildiğimiz binada eğitim verecekler. Düğün salonumuz yakın olduğu için bizden talepte bulundular. Öğrencilerimiz ve hocalarımız için bir sosyal tesis yapacaklar. Pandemi nedeniyle bizde zaman zaman nikah gibi işlemler için burayı kullanabileceğiz. İşin özü ilçemizde yüksek öğretimin geliştirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Bugün 2 bölümde açılan Meslek Yüksek Okulu ilerleyen yıllarda 8 bölüme kadar çıkacaktır. Bu potansiyel var. Dolayısıyla ilçemizin hem eğitim seviyesini yükseltecek, hem de ekonomisine büyük katkı sunacak” diye konuştu.

Meclis düğün salonunun 5 yıllığına Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne tahsisini oy birliğiyle kabul etti.

PAYLAŞ